Pat tik atraktīviem, ražīgiem un radošiem mūziķiem kā grupai “Very Cool People” acīmredzot var uznākt slinkuma kāre – aptuveni tā gribētos izteikties par VCP jaunāko izdevumu, minialbumu jeb “Fanklora”, kurā iekļauti tikai četri skaņdarbi, turklāt tie paši ir nevis viņu rakstīti, bet jaunos aranžējumos atdzimušas leģendāras pašmāju dziesmas.
Aranžējumu autori ir grupas “Very Cool People” dalībnieki Elvijs Grafcovs un Māris Jēkabsons. Jaunais ieraksts tapis “Very Cool Studios” un “Labo ierakstu studijā” Rīgā, kā arī “Ciemupes Production” Ogrē. Miksa un māsterversijas autors ir Jānis Kalve, bet producents - Elvijs Grafcovs.
“Šī minialbuma ideja bija izveidot pašiem grupas dalībniekiem emocionāli tuvu un muzikāli interesantu dziesmu kopumu,” stāsta Elvijs. “Savā koncertdarbībā, sadarbojoties ar dažādiem māksliniekiem, sapratām, ka radušies forši senāku dziesmu aranžējumi un nolēmām tos iemūžināt, lai par jaunajām veco hitu versijām var papriecāties pēc iespējas lielāks mūzikas mīlētāju skaits.”
No minialbumā iekļautajām četrām dziesmām divas ir Arņa Medņa kompozīcijas, kas savulaik tapušas grupas “ODIS” repertuāram - “Šodien ārā saulains laiks” un “Radio”. Tāpat te atrodams arī Raimonda Paula hits “Muļķe sirds”, ko klausītāji iemīļojuši Žorža Siksnas izpildījumā, kā arī Harija Zariņa skaņdarbs “Es mīlu tevi”, ko labi zinās grupas “Opus Pro” fani.
Abas “ODIS” dziesmas jaunajās versijās iedziedājusi vokāliste Daniela Mase, turklāt dziesmā “Radio” viņai pievienojas arī Intars Busulis. Savukārt Raimonda Paula un Harija Zariņa dziesmās vokālās partijas izpilda Paula Saija, turklāt Maestro leģendārajā hitā piedalās arī pats tā oriģinālais izpildītājs Žoržs Siksna.
Lai gan “Fanklora” ir tikai četras dziesmas, dīvainā kārtā tās radījušas stilistiski un noskaņu ziņā trīs dažādu kompozīciju apvienojumu. Proti, “Es mīlu tevi” Paulas Saijas perfektajā izpildījumā ir eleganta dziesma, kas nedarīs kaunu nevienam “VCP” koncertam (ja vēl Paulai piebalsotu grupas harizmātiskā tromboniste Laura Jēkabsone, skanējumam būtu vēl lielāks spēks). “Muļķe sirds” kopā ar Žoržu - labvēlīgu smaidu raisoša latvju estrādes klasikas dziesmiņa, ko bez bēdām varētu atskaņot daudzskaitlīgo pilsētas svētku zaļumballēs. Savukārt ar abiem “ODIS” gabaliem ir sliktāk - ja “Radio” aranžiju vēl izvelk Intars Busulis, tad dziesmu “Šodien ārā saulains laiks” dziedājumā briesmīgā Daniela Mase var sačakarēt netraucēti. Protams, profesionāli iespēlēti ir visi četri, par to nav šaubu.
Grupas “ODIS” skaņdarbu kaverversijas Elvija Grafcova & Co izpildījumā būs iespējams dzirdēt arī “Very Cool People” koncertos rudenī, kad 6. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace” un 14. novembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” grupa piedāvās īpašu programmu ““Very Cool People” spēlē “ODIS””, kurā piedalīsies arī pats Arnis Mednis pie taustiņinstrumentiem un vokodera.