Hiphopa apvienība “Latgalīšu Reps” un dziedātāja Diona izdevuši kopdziesmu “Porke parku” – “emocionālu un atklātu skaņdarbu par attiecību lūzuma punktu, kur divi cilvēki no vienota “mēs” kļūst par pretiniekiem; katrs ar savu taisnību, savu sāpi un savu versiju par to, kas nogāja greizi.”
Dziesmas “Porke parku”idejas aizsākumi esot meklējami, filmējot videoklipu dziesmai “Latgalita” - aizkadrā radusies vārdu spēle starp portugāļu “por que?” un latgaliešu “par kū”, abiem ar nozīmi “kāpēc?”. No šīs nejaušās saskaņas izaudzis dziesmas koncepts, kura centrā ir jautājums, kas attiecībās bieži paliek neatbildēts.
“Dziesma veidota kā dialogs starp vīrieša un sievietes skatupunktu, izgaismojot to, cik viegli tuvība var pārvērsties distancē. Tā ir par brīdi, kad sākas cīņa - nevis par otru, bet pret otru,” skaidro Ivo no apvienības “Latgalīšu Reps”. Dziesma pieskaras arī mūsdienu attiecību realitātei, kur sociālo tīklu klātbūtne un ārējais tēls nereti aizēno patiesu saikni.
Uzreiz jāsaka, ka tēma tiek iztirzāta “Latgalīšu Repa” stilā, nevis ar romantizētām vai filoloģiski pareizām frāzēm, kas padara šo dziesmu par īpaši interesantu. Protams, arī Diona te ir īsti vietā un laikā.
Kas attiecas uz sadarbību ar Dionu, tad tā radusies organiski - mūziķus vieno latgaliskā identitāte un kopīga muzikālā izjūta. Jāatgādina, ka drīz televīzijā sāksies šovs “Koru kari”, kurā Diona vadīs Rēzeknes oranžo kori, padarot šo relīzi par simboliski nozīmīgu brīdi.