Alūksnē būs Vidzemes un Latgales Dziesmu diena

Alūksnē 2. jūlijā notiks Vidzemes un Latgales Dziesmu diena, kurā piedalīsies 36 jauktie un 20 sieviešu kori no Latgales un Vidzemes.

Divu Latvijas novadu koru tikšanās dziesmā sāksies pulksten 11 ar garīgās mūzikas koncertu Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Svētku ieskandināšana turpināsies pulksten 16 Alūksnes Pilssalā, kur uz pontonskatuves Alūksnes ezerā klausītājus ar saviem priekšnesumiem priecēs dziedošās Eriņu, Eglīšu un Krūmiņu ģimenes.

Vakarā pulksten 19 Dziesmu dienas dalībnieki svētku gājienā dosies uz Alūksnes Pilssalas estrādi, kur pulksten 19.30 sāksies koncerts „Skan Atzeles novads”. Koncertā, kura režisore ir Ina Rubene un mākslinieciskais vadītājs Roberts Liepiņš, piedalīsies 36 jauktie un 20 sieviešu kori no Latgales un Vidzemes, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, Alsviķu deju kopa „Jandāls”, Jaunlaicenes folkloras kopa „Putnis” un dziedošās ģimenes. Pēc koncerta notiks zaļumballe kopā ar grupu „Broļi optimisti” no Rēzeknes.

Dziesmu dienas norišu apmeklētājiem 2. jūlijā no pulksten 11 Alūksnes muižas parkā būs iespēja vērot loku šaušanas sacensības „Livonijas kauss”, savukārt Alūksnes Pilssalā visas dienas garumā bērniem būs iespēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās.