Trešdien, 29.jūnijā, plkst.19.00 Liepājā, Promenade Hotel Hika zālē festivāla Liepājas vasara kamermūzikas cikla turpinājumā organizatori piedāvā interesantu laikmetīgās mūzikas koncertprogrammu Ceļā, kas sastāv no dažādām pašmāju un aizrobežu komponistu fonētiskajām ilustrācijām ansambļa Spectrum – flautistes Lienes Denisjukas, pianistes Kristīnes Paulas un viesmākslinieka – čellista Jāņa Paula izpildījumā.
Flautiste Liene Denisjuka stāsta, ka koncertam ir dots nosaukums Ceļā, jo koncertprogramma vijas cauri dažādiem laikmetiem un tās tēli un figūras turpina attīstīties dažādu skaņražu daiļradē. Piedāvātās tēmas laikam ejot nav zaudējušas savu aktualitāti. Par skaņdarbiem jo īpaši interesanti un izsmeļoši pastāstīs koncerta konferansjē Dzintars Jurgelaitis.
Ievadā skanēs seno deju stilizācijas, kuru autors ir impresionisma virziena līdzgaitnieks Alfredo Kazella. Viņa rokraksts ir individuāls – spožas harmoniskās krāsas, vitalitāte, nojausma par misticismu, kas organiski savijas ar askētisma elementiem un papildina ilustratīvos iespaidus.
Turpinājumā sekos latviešu pirmais sacerējums flautai un klavierēm Nimfa un ganiņš, kura autore ir Lauma Reinholde. Šī skaņdarba sižets ir tik krāsains, ka, šķiet, sasaucas ar Kārļa Skalbes pasakām.
Klausītājiem būs iespēja baudīt arī šobrīd pasaulē pazīstamākā latviešu komponista Pētera Vaska Deju. Pēteris Vasks arvien ir vērsies pie klausītājiem ar aicinājumu pārdomāt tādas tēmas kā tagadni, kas ir pārejoša, mūžību, haosu, harmoniju un daudz ko citu. Arī šajā miniatūrā būs saklausāmi pretmeti, kas izpaudīsies kā robusti smagnējie dejotāju tēli, kuru vidū atskanēs vīzija par maigumu...
Savukārt Aivara Kalēja Vēja dziesma ir vēstījums par dabas un cilvēka mijiedarbību, kur vējš ir ciklisko notikumu virzītājspēks. Vils Ofermans – mūsdienu holandiešu komponists ir fonētiskās ainavas Honami autors, kur arī pievērsies vējam, taču atveido to, raugoties caur austrumu kultūras prizmu. Tulkojumā no japāņu valodas Ho ir grauds un Nami ir vilnis un skaņdarba sižeta pamatā ir plaukstošs rīsu lauks, kam pāri plūst vējš un lauks atdzīvojas... Arī Jura Ābola Gobi pasakā varēs saklausīt ne vienu vien vīziju par mieru, krāsām, filosofiju...
Koncerta otrajā daļā varēs baudīt amerikāņu komponista Roberta Mučinska Sonāti flautai un klavierēm, kurā dominē džeza ritmu ietekme un asprātīgi kontrasti. Šajā programmā Spectrum satiekas ar čellistu Jāni Paulu; skanēs Selgas Mences Inquieto čellam un klavierēm, Pētera Plakida Dzirnavas čellam un klavierēm, kā arī Imanta Zemzara A Little Rock-Music flautai, čellam un klavierēm.
Spectrum ir kameransamblis, kura kodolu veido flautiste Liene Denisjuka un pianiste Kristīne Paula. Liene ceļo no Liepājas pa Latviju un pasauli gan individuāli, gan kā Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe, savukārt Kristīne ir brīvmāksliniece un pedagoģe. Abu mākslinieču tikšanās reizes vienmēr ir liela prieka un daudzu jaunu ideju avots.
Nosaukums ansamblim pievienots pēc 5 gadu kopā pastāvēšanas un tā ideja ietver gan kopīgi piedzīvoto notikumu krāsas, gan mūzikas paletes interpretācijas. Ansambļa nosaukumu skaidro pašas mūziķes: „No zinātniskā skatupunkta optiskais spektrs nespēj pastāvēt bez gaismas un gaismai savukārt ir nepieciešams enerģijas avots. Zinātne līdz šim nav atklājusi izstarojuma avotu. Ir zināms tikai, ka gaismas pamatā ir atoms, taču pašā atomā gaismas nav, tāpat kā klavieru stīgā nav skaņas. Līdzīgi stīgai, kura izdod skaņas tikai tad, kad ir uzsists ar āmurīti, atomi rada gaismu pēc ierosinājuma.”