Latvijas Mūzikas informācijas centrs pirmoreiz dosies uz Eiropas džeza tīkla konferenci

© Publicitātes foto

No 12. līdz 15. septembrim Gentē, Beļģijā, norisināsies jau desmitā ikgadējā Eiropas džeza konference, ko rīko Eiropas džeza tīkls (Europe Jazz Network). Vairāk nekā četrsimt dalībnieku sarakstā no trīsdesmit deviņām valstīm būs arī Latvija - Latvijas Mūzikas informācijas centrs šogad kļuva par Eiropas džeza tīkla biedru, tāpēc tā pārstāvji pirmoreiz piedalīsies pasākumā.

Eiropas džeza konferences tēma šogad ir “Rītdiena pienāk šodien”. Šī gada devīze ir aizgūta no gregoriāniskā dziedājuma frāzes “kad arī tie, kam ir tiesības, nevar būt aizsargāti” - pasākuma fokusā ir jaunā paaudze. 2024. gadā Gente ir izvirzīta par Eiropas jaunatnes galvaspilsētu, un arī mūzikas sektorā no jaunajiem profesionāļiem visvairāk gaida pārmaiņas un pārsteigumus, kā arī jaunas skaņas un radošo pienesumu džeza žanrā.

“Ārkārtīgi svarīgi ir jaunie klausītāji, kas ir vēl jāpiesaista un jāmotivē koncertu apmeklējumam, tikmēr jaunu profesionāļu priekšā ir tādi izaicinājumi kā taisnīgums, iekļaušana, mākslīgais intelekts, klimata pārmaiņas un paaudžu rotācija nozarē. Eiropas džeza tīkls šogad īpaši aicinājis pievienoties ekspertiem arī jaunos profesionāļus “30 zem 30” programmas ietvaros, lai klātienē apspriestu džeza žanra nākotni un izaicinājumus, tādēļ Latvijas delegācijai džeza ekspertes un projektu vadītājas Aleksandras Lines un džeza dziedātājas Santas Šilleres sastāvā pievienojas arī jaunā saksofoniste Inga Vamze,” informē Latvijas Mūzikas informācijas centrs.

Konferences laikā norisināsies vairākas paneļdiskusijas par aktuālām tēmām, no kurām vienu par tēmu “Pastāsti man jaunu stāstu. Kā mēs varam komunicēt par džeza pasākumiem ar jaunajām auditorijām?” vadīs Jeļena Smelova no Latvijas, pieredzējusī starpžanru mūzikas producente, “MOO” aģentūras dibinātāja un sabiedrisko attiecību speciāliste, kas aktīvi darbojas ar mūzikas organizācijām un festivāliem Ziemeļvalstu-Baltijas reģionā.

“Latvijas Mūzikas informācijas centra (LMIC) iestāšanās Eiropas džeza tīklā ir jauns pavērsiens Latvijas džeza nozarei. Caur jauniem kontaktiem un biedru aktivitātēm nozares jaunajiem un pieredzējušiem profesionāļiem paveras jaunas iespējas sadarboties, apmainīties un radīt, bet dalība atklātā balsojumā par Eiropas džeza tīkla valdi un prezidentu ir tiešā iespēja ietekmēt Eiropas džeza nākotni,” stāsta džeza eksperte, projektu vadītāja Aleksandra Line.

Eiropas džeza tīkls (Europe Jazz Network / EJN) ir bezpeļņas asociācija, kas apvieno profesionālās organizācijas, kas specializējās laikmetīgajā mūzikā, mūsdienu džezā un improvizētajā mūzikā. EJN ietver 200 organizācijas no 37 valstīm un pastāv, lai atbalstītu Eiropas džeza identitāti un dažādību, kā arī paplašinātu šī mūzikas žanra kā kultūras un izglītības spēka atpazīstamību pasaulē. EJN misija ir iedvesmot, virzīt un atbalstīt radošās mūzikas sektora attīstību Eiropā un veidot iespējas māksliniekiem, rīkotājiem un klausītājiem no dažādām valstīm tikties un veidot dialogu.

Izklaide

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) jaunās sezonas atklāšanas preses konferencē LNSO fonda Izcilības balva 5000 eiro apmērā pasniegta LNSO I vijoļu grupas otrajam koncertmeistaram Sandim Šteinbergam, aģentūru LETA informēja fonda valdes locekle un mārketinga direktore Dagnija Pētersone. Projekts radīts, lai risinātu mūziķu atalgojuma problēmas Latvijā un novērstu tendenci, ka izcili mūziķi izvēlas doties strādāt uz citām Eiropas valstīm, tāpēc viens no balvas mērķiem ir sniegt finansiālu atbalstu izcilākajiem LNSO mūziķiem un viņu darbībai Latvijā. Balvas ieguvējs tika noskaidrots konkursa kārtībā, kurā piedalījās visi LNSO mūziķi. Žūrija, ko veidoja LNSO fonda dibinātāji - Gunda Vaivode, Andris Poga, Ints Dālderis, Arturs Maskats un Līga Līce - , un arī fonda valdes locekļi - Jānis Jenzis un Inese Stankeviča -, mūziķu sniegumu vērtēja visas sezonas garumā. Balvas kritēriji ietvēra ne tikai izcilu muzicēšanas tehnisko izpildījumu, bet arī spilgtu dalību orķestra kamermūzikas programmās, inovatīvu pieeju repertuāra veidošanā un radošu ieguldījumu gan kamermūzikas ciklā, gan izglītojošos koncertos. Līdzās tam tika novērtētas arī idejas, kas stiprina LNSO tēlu Latvijas koncertdzīvē. LNSO fonds dibināts 2015. gadā ar mērķi radīt platformu kvalitatīvai sabiedrības iesaistei orķestra attīstībā. Paralēli savai tiešajai darbībai LNSO fonds pievērš uzmanību un iesaistās dažādos projektos, kas akcentē sociālo atbildību: labdarības projekti kādas konkrētas tēmas aktualizēšanai, aktivitātes simfoniskās mūzikas popularizēšanai un pieejamībai, kā arī topošo mūziķu un LNSO mūziķu atbalstīšanai.

Svarīgākais