Katrīna Dimanta aicina uz meistarklasēm un gatavojas tūrei pa Ameriku

© Publicitātes foto

Katrīna Dimanta sākusi organizēt izglītojošus pasākumus mūziķiem, kas reizē būs iespēja satikties, dalīties idejās un realizēt tās kopā. Šīs meistarklases vadīs dažādu mūzikas instrumentu spēles pārzinātāji, daloties specifiskās un gadiem krātās zināšanās.

Meistarklases norisinās pirmdienās no jūnija līdz oktobrim Rīgā, Ģertrūdes ielā esošajās mūzikas veikala telpās. Meistarklasēs zināšanās dalīsies Egils Leimanis (elektriskās ģitāras tehniskās prasmes un solo spēles attīstība), Evija Vēbere (sintezatoru izmantošana un elektroniskās mūzikas kompozīcija), Jānis Bērziņš (“looper” tehnoloģiju izmantošana un dziesmu veidošana, ģitāras pedāļu izmantošana un skaņas manipulācija), Kaspars Zemītis (akustiskās ģitāras prasmes un interpretācija), Valters Sprūdžs (basa ģitāras tehniskās prasmes un ritma sekcijas lomu apguve), Katrīna Dimanta un Tenis Dimants (ukuleles spēles pamati un tehnikas attīstība).

“Meistarklases notiek sadarbībā ar LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta KI fondu un galvenokārt paredzētas Latvijas mūziķiem, attiecīgi meistarklašu dalībniekiem būtu jābūt vismaz nelielām muzikālajām priekšzināšanām. Aizrautīgi interesenti, kas grib uzsākt ko jaunu mūzikā, arī var pievienoties, tomēr priekšroku dosim mūziķiem,” stāsta Katrīna. “Pēc šīm nodarbībām cilvēks būs ieguvis jaunu pieredzi un, cerams, iepazinies ar jauniem cilvēkiem. Mēs nekad nevaram zināt, kuri būs tie īstie cilvēki nākamajām radošajām sadarbībām.”

Jāpiebilst, ka Katrīna Dimanta, kas maijā izdevusi singlu “Nedaudz bail” no topošā albuma “spēles”, gatavojas Līgo svinību ielīgošanai Latvijai, bet pēc svētkiem piedalīsies XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā. Septembrī mūziķe dosies solo turnejā pa ASV, uzstājoties Mičiganā, Mineapolē, Bostonā, Ņujorkā, Vašingtonā, Denverā, Losandželosā un Sietlā.