Osokina Brīvības festivālā Ukrainai saziedoti vairāk nekā 20 000 eiro

© Publicitātes foto

Osokina Brīvības festivāla ietvaros notiekošajos pasākumos no biļešu ieņēmumiem un portālā Ziedot.lv saziedotā festivāla labdarības mērķiem saziedoti 20 196 52 eiro. Jūnija beigās Ukrainas piefrontes reģionos tiks nogādātas pirmās kravas, kas iegādātas par šo naudu.

Festivāla laikā saziedotie līdzekļi tiks izlietoti sadarbībā ar Ziedot.lv un žurnālisti Ievu Vārnu, kura regulāri dodas uz karstajiem punktiem frontē Ukrainā, lai cilvēkiem Latvijā nodotu aktuālo informāciju, kā arī aizvestu turp akūti nepieciešamās lietas. Par saziedoto tiks iegādāti divi bezpilota lidaparāti, trīs pretdronu iekārtas REB un pašsildošās maltītes, pēc kurām frontē arvien ir ļoti liels pieprasījums. Šī palīdzība nonāks Donbasa frontes smagākajos posmos - vienībās, kas cīnās Časivjaras pilsētā un Pokrovskas virzienā. Daļa summas tiks novirzīta arī apvidus automašīnai mehanizētai kājnieku brigādei Časivjarā. Tā tiks iegādāta gan par festivāla, gan Ievas Vārnas īstenotajā akcijā “Gaismas ceļš Donbasam” saziedotajiem līdzekļiem.

“Šobrīd šīs lietas ir izšķiroši nozīmīgas, lai palīdzētu ukraiņiem cīņā ar Krievijas okupantu armiju. Frontē debesis ir pilnas ar iebrucēju armijas droniem un uzdevumu veikšana bez pretdronu iekārtas un tehnikas ir neiespējama. Lai gan šķietami var likties, ka nevaram neko ietekmēt šajā asiņainajā karā, tā noteikti nav - katra mūsu palīdzība ir ārkārtīgi nozīmīga. Viena REB iekārta var izglābt ap desmit karavīru dzīvības, līdz ar to viņi var turpināt šo smago cīņu par mūsu visu brīvību,” norāda Ieva.

Festivālā saziedotie līdzekļi tiks izmantoti arī smagi slimu bērnu vecāku atbalstam, kopā nodrošinot 154 ārstniecības, rehabilitācijas un psihoterapeita konsultācijas.

Festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Andrejs Osokins: “Man ir liels lepnums par Latvijas cilvēkiem un viņu stipro un pārliecinošo nostāju turpināt rādīt visai pasaulei, cik svarīgi atbalstīt Ukrainu, tās tautas brīvību, kā arī sargāt to no iznīcināšanas. Jūtos gandarīts, ka pirmo reizi festivāla vēsturē varam palīdzēt arī mūsu cilvēkiem Latvijā, nodrošinot ārstniecības pakalpojumus smagi slimu bērnu vecākiem. To varam īstenot lielās ziedotāju un klausītāju atsaucības dēļ. Prieks, ka tik daudz cilvēku klātienē un pie ekrāniem sekoja līdzi mūsu koncertiem - gan izciliem pašmāju mūziķiem, gan talantīgiem māksliniekiem no Ukrainas. Katrs ziedojums, katrs smaids un atbalsta žests Ukrainas cilvēku un karavīru palīdzībai tuvina brīdi, kad mēs Eiropā varēsim brīvi elpot, veidot un ticēt gaišai nākotnei civilizētā pasaulē!

Svarīgākais