Modernā džeza grupa “Lupa” izdod jaunu videoklipu

© Publicitātes foto

Modernā džeza grupa “Lupa” publiskojusi videoklipu skaņdarbam “Kastanis” no mūzikas apskatnieku un klausītāju atzinīgi novērtētās plates “Koki // Sketches Of Trees”, kas saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta Mikrofons 2023” kā labākais džeza albums.

“Šajā [skaņdarba “Kastanis”] videoklipā attēloju divu pasauļu sadursmi. Nolemtas, distopiskas un futūristiskas pasaules, kurai liegta dabas klātbūtne, sadursmi ar organisku un dabas pārņemtu vidi,” stāsta Latvijā dzīvojošais franču režisors Teo Poncets (Theo Poncet). “Kā teicis Boldērs - cilvēks staigā pa simbolu mežiem un šajā pasaulē zīmes ir visuresošas. Džezs ir māksla, ko es uzskatu par mūžīgu, tāpat kā gadsimtu vecie koki, kas mūs ieskauj. Pat ja albums izdots pirms kāda laika, joprojām uzskatu, ka tas ir aktuāls - kā koks, kas katru gadu uzzied no jauna.”

Dāvis Jurka, grupas “Lupa” saksofonists: “Režisors Teo, kurš ir arī grupas “Lupa” fans, ir radījis video versiju skaņdarbam “Kastanis”. Tas ir pilnīgi svaigs skatījums, neietekmējoties no mūsu versijas par to, kā tas varētu izskatīties, bet vizualizējot savas sajūtas un asociācijas, kas radušās, klausoties mūsu mūziku. Esam pagodināti un domājam, ka tas arī ir viens no instrumentālās mūzikas pamatmērķiem - tā ļauj katram fantazēt un iztēloties, kāds tad ir konkrētā skaņdarba vēstījums.”

Grupa izsludinājusi arī savu tuvāko koncertu datumus: 4. jūlijā kultūrtelpā “M/Darbnīca”, Terases skatuvē, festivāla “Jazz after Jazz” ietvaros; 25. jūlijā Kalnciema kvartālā; 1. augustā Madonā; 14. augustā K. K. fon Stricka villā; 31. augustā “Šķūņa skaņās” Alūksnē.

Kā zināms, instrumentālajā, elektroniskajā un analogajā “modern fusion” grupā “Lupa” apvienojušies četri no labākajiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas māksliniekiem: Dāvis Jurka - alta saksofons, “Erica Synths” efekti; Ritvars Garoza - sintezatori un “Fender Rhodes”, Valters Sprūdžs - basģitāra; Andris Buiķis - bungas, “Tempest” analogā bungmašīna.

Izklaide

Ēriks Palkavnieks, kurš daudziem pazīstams no TV ekrāniem (it īpaši ar savu atraktīvo frizūru), kopā ar draugiem apvienojies grupā “Popkorni” un piedāvā klausītājiem vasarīgu dziesmu “Netveramā”.

Svarīgākais