Agnese Rakovska: Vismaz vienā jomā esam apsteiguši igauņus

Agnese Rakovska ir apņēmusies mainīt sistēmu un, viesojoties raidījumā "Nra.lv sarunas", atklāj kādu svarīgu jomu, kurā "mēs esam apsteiguši igauņus”. Turklāt ideja ir saistīta tieši ar digitālajām tehnoloģijām, kurās mūsu ziemeļu kaimiņi regulāri ir izvirzījušies priekšgalā.

Kā stāsta Agnese, "mēs Latvijā nevaram tā vienkārši izniekot talantu,” līdz ar ko projekta "Zvaigznāja klase” ietvaros ir izstrādāta un tiek nemitīgi pilnveidota īpaša mācību programma, kas vairākās mācību iestādēs jau ir integrēta vispārējas izglītības programmās.

Raidījuma laikā uzzinām, kā caur īpašo mūzikas izglītības programmu tiek cerēts atbildēt uz jautājumu, "kur tad ir mūsu eksporta brīnums”, un uzzinām, kādā jomā esam krietnu soli priekšā mūsu ziemeļu kaimiņiem, kurā arī citām valstīm trūkst labās prakses piemēru.

Sarunas ievadā apspriežam visu zināšanu pamatu, lasīšanu, jo nav noslēpums, ka statistika par bērnu un jauniešu lasītprasmi Latvijā nav spoža. Cenšoties to labot, Agnese Rakovska visu aprīli kopā ar domubiedriem īstenoja projektu "Izdziedi grāmatu”.

Uzdevums it kā bija vienkāršs - atver grāmatu un mēģini izdziedāt to, kas tur rakstīts, bet, no otras puses, gana sarežģīts, jo tas prasa improvizāciju.

Izklaide

Prieki Latvijas mūzikas vēstures cienītājiem un plašu kolekcionāriem - džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” laidusi klajā kvarteta 2R+2B jeb trompetista Gunāra Rozenberga, saksofonista Raimonda Raubiško, basista Borisa Banniha un bundzinieka Vladimira Boldireva uzstāšanās 1978. gada Tbilisi džeza festivālā ierakstu.

Svarīgākais