Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Latvija dosies uz lielāko klasiskās mūzikas izstādi Berlīnē

© Publicitātes foto

No 13. līdz 17. maijam Berlīnē risināsies viena no lielākajām klasiskās un laikmetīgās mūzikas izstādēm pasaulē “Classical:Next”. Jau vienpadsmito reizi Latvijas Mūzikas informācijas centrs tajā reprezentēs valsts klasiskās un laikmetīgās mūzikas jaunumus, rādot pasaulei nozares aktualitātes.

Pēc veiksmīgas pieredzes starptautiskajos mūzikas gadatirgos “Womex” un “jazzahead!” Latvija vienosies ar Igauniju pie kopīga Baltijas valstu stenda - atsauksmes rāda, ka šāds stends izraisa lielāku interesi un tiek augstāk novērtēts.

“Zīmējot kopīgo Latvijas mūzikas ainavu, vispirms uzsvērsim to, ka plaukst arvien plašāka brīvība gan mūzikas virzienu saplūsmē, gan žanru izvēlē, gan arī filharmonisko koncertu satura dramaturģijā. To pamana gan skatītāji, gan arī kritiķi, un labs pierādījums tam ir Latvijas valsts augstākā apbalvojuma mūzikā - Lielās mūzikas balvas - žūrijas izvēle,” informatīvajam bukletam rakstījis mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

Šī gada “Classical:Next” izstādē gaidāmi apmeklētāji no aptuveni 50 pasaules valstīm - mūziķi, menedžeri, aģenti, publicisti, koncertvietu un ierakstu kompāniju pārstāvji, izdevēji un žurnālisti. Pie Baltijas valstu apvienotā stenda darbosies Aleksandra Line (Latvijas Mūzikas informācijas centra projektu vadītāja) un Baiba Mīlberga (VSIA “Latvijas koncerti” projektu vadītāja), vēl Latvijas delegācijas sastāvā uz Berlīni dosies Guntars Ķirsis (“Latvijas koncertu” valdes loceklis, “Dzintaru koncertzāles” valdes loceklis), Ilze Paidere-Staķe (Latvijas Radio kora direktore), Dāvis Jurka (Latvijas Radio bigbenda izpilddirektors), Antra Dreģe (festivāls “Arēna”, VEF Kultūras pils), Sandra Zandberga (Mūzikas un mākslas atbalsta fonds), Inese Zagorska un Egija Saļņikova (Vidzemes koncertzāle “Cēsis”) un Ligita Zariņa (mūzikas menedžere).

Ārpus ierastās kontaktu veidošanas izstāžu zālē, par ko šogad izredzēts Berlīnes “Colosseum”, klasiskās mūzikas forumā gaidāma virkne ar paneļdiskusijām un lekcijām. Galvenais šī gada mērķis - apspriest kopīgu žanra nākotni visos mākslas sektoros, tāpēc vairāk nekā trīsdesmit konferences pasākumos eksperti runās par mākslīgo intelektu, mūzikas žanru saplūšanu, ierakstu kompāniju nākotni, mūsdienu klasisko ierakstu monetizēšanu, auditorijas ieinteresētību un citām svarīgām tēmām. Izstādes atklāšana notiks slavenajā “Pierre Boulez Saal”, kam sekos “showcase” koncerti visu kontinentu mūziķu izpildījumā ik dienu un vakaru.