Diona ieraksta dziesmu kopā ar “Tumsas” mūziķiem

© Publicitātes foto

Perspektīvā jaunā dziedātāja Diona Liepiņa izdevusi dziesmu “Tālumā”, kas tapusi kopā ar grupu “Pēc Tumsas” – kā zināms, tā bāzēta uz kādreizējās grupas “Tumsas” sastāva.

Savulaik šovā “X-Faktors” iepazītā Diona vienmēr stāstījusi, ka uzaugusi ar Mārtiņa Freimaņa un viņa grupas “Tumsa” dziesmām.

“Jau vairākus gadus manī dzīvoja sapnītis par kopīgu dziesmu ar grupu “Tumsa”, kuras mūziķi tagad lieto nosaukumu “Pēc Tumsas”, jo Mārtiņa daiļrade un grupas izpildījums man bija kļuvis jo īpaši tuvs, taču piedāvājuma izteikšanu grupas basģitāristam Jānim [Daugalim] visu laiku atliku, jo gribēju piestrādāt vēl un vēl pie savas muzikālās karjeras un tās attīstības, lai vispār piedāvātu šādu ideju un sadarbību.”

Šobrīd Dionas sapnis ir realizējies kopīgā dziesmā “Tālumā”, kuras autori ir pati Diona un grupas “Tumsa” dibinātājs Jānis Daugalis. Jaunā dziesma sadarbībā ar izdevniecību “MicRec” ierakstīta studijā “Factory Sounds Studio”, piedaloties ļoti daudzu Freimaņa dziesmu producentam Gintam Stankevičam. Jāatzīst, ka dziesmai ir diezgan “liepājniecisks piesitiens” (no “Tumsas” repertuāra gan te jūtams mazāk), tāpēc sadarbība jāvērtē kā visnotaļ izdevusies.

“Turpinot muzikālo darbību, esam radījuši jaunas dziesmas, taču neizbēgami spēlēsim arī vecās „Tumsas” dziesmas gan oriģinālā skanējumā, gan mazliet kaut ko pamainot. Spēlēsim arī tādas, kuras nav spēlētas jau daudzus gadus, izrādot cieņu un vienmēr paturot sirdīs izcilus draugus, grupas „Tumsa” vokālistus, komponistus un vārdu autorus - Mārtiņu un Valteru. Nosaukums [“Pēc Tumsas”] iezīmē gan jauna sākumu, gan atskatu uz daudzu gadu gaitā radīto un piedzīvoto. Neskatoties uz to, ka oficiāli „Tumsa” savu aktīvo darbību ir pārtraukusi, tepat vien esam,” norādas Jānis Daugalis.

Izklaide

Nākamās nedēļas nogalē no 26. līdz 28. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiekošais festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2024” pulcēs 45 māksliniekus no 14 valstīm. Starp tiem būs arī kupls skaits vietējo izpildītāju.

Svarīgākais