Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Katō vienojas duetā ar savu audzēkni Gacho un izdod jaunu singlu

© Publicitātes foto

Dziedātāja Katō (Anna Zankovska) publiskojusi sadarbības singlu “Glābšanas veste”, kurā dzirdams arī nupat Mežaparkā aptuveni 20 000 klausītājiem koncertu sniegušais reperis Gacho (Gatis Irbe). Tapis arī dziesmas videoklips.

Dziesma “Glābšanas veste” ir veltījums ģimenei, uzticamiem draugiem un kolēģiem - tiem, kuri neuzgriež muguru arī tad, ja pats sev vairs neesi saprotams vai tīkams. “Šī ir viena no manām personiskākajām kompozīcijām, jo tajā atklāju savu vājumu. Periodiski izdzīvoju situācijas, kurās šķiet, ir tikai problēmas un nemitīgi risinājumu meklējumi. Visbiežāk, par to negribas runāt skaļi, drīzāk paslēpties, bet šīs dziesmas radīšana manī kaut ko pavēra un izmainīja,” stāsta Katō.

“Dzīve piespēlē dažādus scenārijus, bet es ticu, ka viss ir atrisināms. Mēs esam šeit, lai viens otru atbalstītu un darītu laimīgu. Ir tik patīkami apzināties, ka tev ir uz ko paļauties,” piebalso Gacho. Jāpiebilst, ka viņa dalība šajā duetā nav nekas pārsteidzošs, jo Gatis sācis skoloties pie Katō kā vokālās pasniedzējas.

Tāpat kā visas līdz šim radītās Katō kompozīcijas, arī “Glābšanas veste” tapusi kopā ar dziesmu autoru un producentu Kasparu Ansonu, līdz ar to, tāpat kā visas līdz šim radītās Katō kompozīcijas, arī šī ir ļoti “ansoniska” un precīzi izskaitļota dziedātājas repertuāram. Ansons dziesmu radīšanas procesu pielīdzina psihoterapijai: “Strādājot pie dziesmas, jāspēj atvērties. Uzticēties otram, paļauties stāstot par pārdzīvojumiem. Laika gaitā savstarpējā sadarbībā esam to attīstījuši, tāpēc nereti uztveru Katō kā glābšanas vesti arī savos radošajos meklējumos.”

Dziedātāja Katō aicina uz tuvākajiem koncertiem - 8. septembrī Rīgā, “Sporta 2” kvartālā, un 29. septembrī Liepājā, kultūrvietā “Pegaza pagalms”.