Rupenheits un Papa Chi uzņem seriāla "Kolektīvs" nākamās sērijas

© Publicitātes foto

Režisori Oskars Rupenheits un Aivars Čivželis jeb Papa Chi (pazīstams pēc sadarbības ar grupu “Prāta Vētra”) uzņēmuši jaunas epizodes jūnijā gaidāmajam LMT oriģināseriālam “Kolektīvs” par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

Kino komēdiju meistara Oskara Rupehneita epizode “Frolovas metode” stāstīs par jaunu diriģentu, kuru pirms skates pārņēmis nevaldāms satraukums - rokas trīc tā, ka nav iespējams diriģēt. Par laimi, ir risinājums, kuru zina vecā klavieru skaņotāja Frolova - viņas zināšanas izglābušas diriģentus jau vairākās paaudzēs. Kā ierasts, Rupenheita filmas aktieri ir neprofesionāli tēlotāji - jauno diriģentu atveido Luiss Martins Rozentāls, klavierskaņotājas loma uzticēta Inesei Alšānei, bet dzied jauktais koris “Mūza”.

Savukārt Papa Chi radījis patiesos notikumos iedvesmotu romantisku komēdiju “Maukurs un Zivs”, kuras sižets risinās koristiem labi zināmos apstākļos. Tuvojas skate un, kā tas bieži notiek, korī trūkst vīru balsu, tāpēc diriģents “nopērk” kādu profesionālu dziedātāju, Mūzikas akadēmijas absolventu. Koristi viņu nicīgi apsaukā, savukārt diplomētais mūziķis pats augstprātīgi nonievā koristu dziedātprasmi. Galvenajās lomās Elizabete Marija Brante un Edgars Ozoliņš, bet diriģenta lomā iejuties ekspolitiķis Einars Repše.

Jāatgādina, ka pirmās “Kolektīva” sērijas “Degsme” režisors ir Aiks Karapetjans, savukārt otro sēriju “Gaismas pils” uzņēmis režisors Edgars Kaupers.

Ikvienam korim, deju kolektīvam vai citam svētku dalībniekam bija iespēja kļūt par seriāla scenārija līdzautoru, atsūtot savu stāstu seriāla veidotājiem. Visas sērijas vieno tas, ka to darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumu pamatā ir patiesi stāsti. Vienlaikus seriāla veidotāji uzsver, ka tas nebūs stāsts par Dziesmu un deju svētkiem, svētki ir tikai šo notikumu fons.

Seriāls “Kolektīvs” no jūnija būs skatāms LMT Viedtelevīzijā un internetā

Izklaide

Latvijas animācijas filma “Straume” izpelnījusies lielu ažiotāžu un popularitāti daudzviet pasaulē, un režisora Ginta Zilbaloža vēstījumi sociālajos tīklos, atklājot dažādus interesantus faktus saistībā ar filmas tapšanu, pievērsuši daudzu interneta lietotāju uzmanību.

Svarīgākais