Britu salās dzīvojošā Kristiāna Miļūne izdod dziesmu latviski

© Publicitātes foto

Pēc vairāku gadu pauzes ar jaunu dziesmu “Tā mana balss” klajā nākusi dziedātāja Kristiāna Miļūne, kura ieguvusi arī profesionālās mūzikas performances grādu Gildfordā, Lielbritānijā. Viņa tur šobrīd arī dzīvo.

Neraugoties uz to, ka Kristiāna Miļūne šobrīd dzīvo tālu no dzimtenes, dziesma “Tā mana balss” tapusi latviešu valodā. Tās mūzikas un vārdu autore ir pati Kristiāna, bet dziesmas producenti ir Lotārs Lodziņš un Jānis Kalve. “Man tik ilgus gadus jau dzīvojot ārpus Latvijas, šķiet svarīgi nekad nepazaudēt un vienmēr saglabāt to, ka sirdī esmu latviete. Rakstot mūzikas kompozīcijas latviešu valodā, es atstāju aiz sevis to latvisko esamību, kas, cerams, arī iedvesmo citus ārzemēs dzīvojošos latviešus - lai arī cik ilgi mēs dzīvojam tālumā, mūsos vienmēr tas latviskums saglabājas un nekur nepazūd,” tā Kristiāna.

Lielākoties dziedātāju tekstiem un mūzikai iedvesmo stāsti no cilvēku dzīves, viņu piedzīvotais vai pašas pieredzētais, kas saistās ar spilgtu emociju gammu, un tā tas noticis arī šoreiz - dziesma “Tā mana balss” pie Kristiānas “atnākusi” caur kāda cilvēka dzīvesstāstu. “Dzirdot šo stāstu, es sajutu emocijas un sajūtas, ka kāds, iespējams, bijis līdz galam nesaprasts, kāds pēc kāda ļoti ilgojas. Tāpēc arī dziesmā ir vārdi “tā mana balss, kas tālumā sauc, kas lietū un vējā nepārtrauc”, “bet auksta nakts un esi tālu jau”. Ideja radās acumirklī - atceros, ka tajā dienā, atbraucot mājās, apsēdos pie klavierēm un šī stāsta radītās emocijas uzreiz ieviju mūzikā. Akordi, melodija šai dziesmai - tas viss nāca kā rezultāts tikko izjustajām emocijām. Tā, it kā kāds ar mani būtu izrunājis šīs jūtas. Viss sākās ar īsu melodiju piedziedājumam, bet nākamajos pāris vakaros jau klāt nāca pants, tad divi līdz tapa visa dziesma. Atrisinājums dziesmas vārdos skan “un kādreiz mēs tiksimies, kā jūra ar krastu tiekas” un “maigs vējš Tevi atnesīs”. Dziesma ir stāsts par ilgām, neatlaidību un galu galā - arī satikšanos,” stāsta Kristiāna.

Kristiāna jau gandrīz 13 gadus dzīvo Lielbritānijā. Savu dzīvi vienmēr ir saistījusi ar mūziku, bet ilgus gadus šķitis, ka tas ir tikai hobija līmenī. Vēlāk sapratusi, ka tas tomēr ir kaut kas vairāk, ieguvusi profesionālās mūzikas performances grādu Gildfordā, (2017. gadā) un sākusi strādāt ar mūsdienīgās mūzikas koriem. Pazīstamākās iepriekš izdotās dziesmas - “Eju tālāk”, “Biji kādreiz man Tu” un “Jālido”.

Izklaide

Grupa “Tautumeitas” izdevusi ekspresīvu un interesantu dziesmas “Danco, Jāni” videoklipu, savukārt par 22. jūnija rītā ieplānoto koncertrituālu Daugmales pilskalnā Ķekavas pusē ir labas ziņas, ir sliktas ziņas un ir informatīvas ziņas.

Svarīgākais