Pirmdiena, 20.marts

redeem Irbe, Made

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Reperis Fiņķis dziesmā apvienojas ar Patrishu

© Publicitātes foto

Kopīgu dziesmu laiduši klajā hiphopa mūziķis Fiņķis un dziedātāja Patrisha – tās nosaukums ir “Raķešu zinātne”.

“Šī dziesma man atgādina par cilvēkiem, bez kuriem šī dzīve būtu daudz tumšākās krāsās,” stāsta Fiņķis. “Rakstot šo dziesmu, sevī risināju konfliktu, kas rezultējās ar manis paša cieti būvētā ego demontāžu. Ņem vieglāk - šī nav raķešu zinātne!”

“Raķešu zinātne” ir pirmā dziesma kopš Fiņķa debijas albuma “Tāds slinkums”, kas iznāca pērn aprīlī. Līdz ar dziesmu izdots arī tās videoklips, kura režisore ir Elīza Jordane. “Popmūzikas video tradīcijas mūs ir pieradinājušas ar stāstiem, kuros bieži vien to galvenie varoņi peldas naudas banknotēs, brauc ar smalkiem auto un rotājas pāris kilogramos smagās zelta ķēdēs, tā demonstrējot savu veiksmīgo un izdevušos dzīvi,” stāsta režisore. “Ar domubiedriem Jurģi Kminu un Aneti Šidlovsku radītajā pasaulē šīs zelta ķēdes rotā aklu suni no patversmes. Tikmēr pārējos varoņus motivē neloģiskas darbības un apgrieztas, klišejiskas situācijas - šim video stāstam ir sava lietu kārtība, kura pamazām atklājas ar katru skatīšanās reizi."

Interesanti, ka “Raķešu zinātnes” piedziedājums tapis jau pirms vairākiem gadiem no materiāliem, ko Fiņķis sauc par “depresijas kabinetu”. “Depresijas kabinetā es glabāju mājas demo ierakstus, kas tapuši dzīves tumšākos posmos.” Domājot par kopējo dziesmas skanējumu, uzrunāts grupas “Kasetes” producents Rūdolfs Zagorskis, kurš palīdzējis ar sintezatora partijām. Abi nonākuši pie idejas, ka nepieciešams spilgts vokāls, un Patrishas balss tembrs un personības magnētisms šķitis piemērotākais papildinājums dziesmas vēstījumam. Dziesmas tapšanā piedalījušies arī ilggadīgais Fiņķa muzikālais partneris Aleksis Luriņš (“Pragaii”) un Andis Ansons (“Bel Tempo”).

Jāpiebilst, ka pavasarī Fiņķi varēs sastapt vairākos koncertos Latvijā - 15. aprīlī Kultūras namā ‘Wiktorija” Liepājā, 6. maijā Cēsīs, “Fonoklubā” un 13. maijā Jelgavas “Melno cepurīšu balerijā”.