Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Katrīna Gupalo ar jaunu dziesmu iniciē ziedojumu akciju ukraiņu snaipera atbalstam

© Šeila Orlova

Katrīna Gupalo un grupa “Varakuta”, kurā apvienojušās šobrīd Latvijā patvērumu no kara šausmām Ukrainā radušas ukraiņu dziedātājas, ierakstījušas dziesmu ar Māra Čaklā vārdiem “Kamēr pret sauli kāpu”. Līdz ar singla izdošanu mūziķes izziņo ziedojumu vākšanas akciju ukraiņu aktiera - snaipera Mihaila Dosenko atbalstam.

Dziesmu “Kamēr pret sauli kāpu” Katrīna Gupalo radījusi šovasar, kad Osokina Brīvības festivāla Ukrainai ietvaros satika un iepazina neskaitāmas ukraiņu mūziķes, kuras bijušas spiestas atstāt savas mājas, savu darbu, ģimenes, savus mīļotos un doties bēgļu gaitās. “1965. gadā radītās Māra Čaklā dzejas rindas no krājuma “Kājāmgājējs un mūžība” tik trāpīgi ataino šī brīža skaudro realitāti miljoniem sieviešu dzīvēs: “Kamēr pret sauli kāpu, mēness uzlēcis. Gribējās sasildīties - aukstā gaismā nu viss”,” tā Katrīna.

Kompozīcija sevī ietver kontrastējošus elementus - himniski orķestrālu un “drum & bass”, kā arī ukraiņu mūziķa Ivana Dorna intervijas semplu jeb citātu no viņa sniegtās intervijas portālam “Best Of Baltic Entertainment” kara sākumā. Dziesmas “Kamēr pret sauli kāpu” mūzikas līdzautors un producents ir Edgars Vilcāns, liriku video veidojis mākslinieks Ēriks Saksons.

Vienlaikus sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā, ukraiņu biedrību konfederāciju “Viche” un labdarības fondu Ziedot.lv uzsākta jauna Katrīnas Gupalo un grupas “Varakuta” iniciēta ziedojumu vākšanas akcija “Džips ukraiņu aktierim - snaiperim”. Tās laikā cilvēki aicināti ziedot Kijivas drāmas un komēdijas teātra aktierim Mihailam Dosenko, kurš nu ir snaiperis Ukrainas armijas operatīvās reaģēšanas 14. brigādes 4. bataljonā, un kuram šobrīd vitāli ir nepieciešams automobilis - džips ar speciālu aprīkojumu ieročiem Krievijas armijas atvairīšanai. Šāda džipa iegāde un piemērošana Ukrainas armijas vajadzībām izmaksā 15 000 eiro. Ukraiņu biedrību konfederāciju “Viche” sagatavos un nogādās speciāli aprīkoto automobili 14. brigādei Ukrainā.

Katrīna Gupalo: “Latviešu mūziķi un mākslinieki jau no pirmajām kara dienām aktīvi iesaistījās dažādos Ukrainas atbalsta projektos un akcijās. Neskaitāmi mūziķi un mākslinieki tik ātri un efektīvi mobilizējās projekta “Latvia for Ukraine: Resistance” ietvaros un saviļņoja klausītājus visā pasaulē. Šobrīd mums visiem ir iespēja atkal apvienoties un palīdzēt konkrētam cilvēkam, mūsu kolēģim, aktierim, kurš pirms 2022. gada 24. februāra par savām otrajām mājām uzskatīja Kijivas teātra skatuvi, bet nu pašaizliedzīgi un varonīgi aizstāv savu dzimteni frontē.”