Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Kas Latviju pārstāvēs "Eirovīzijā"? Izskan pirmās prognozes

© Pixabay

Jau šo sestdien, 11.februārī noskaidrosies, kurš mākslinieks vai grupa šī gada maijā pārstāvēs Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas norisināsies Liverpūlē, Lielbritānijā. Pagājušās nedēļas nogalē pusfinālā piedalījas 14 dalībnieki, bet četri no dalībniekiem nesaņēma pietiekamu balsojumu, lai iekļūtu finālā. Pašreizējās "Betsafe" ekspertu prognozes liecina, ka Patrisha un "Sudden Lights" ir galvenie pretendenti uz Latvijas pārstāvēšanu vienā no lielākajiem muzikālajiem notikumiem pasaulē.

Pagājušajā gadā Latviju pārstāvēja "Citi Zēni" ar dziesmu "Eat Your Salad", taču neskatoties uz to, ka dziesma bija populāra sociālajos tīklos un mūzikas straumēšanas platformā "Spotify", pusfinālu latvieši tā arī nepārvarēja. Šogad "Supernova" sevi labi apliecināja grupa "Inspo", taču viņi bija starp tiem četriem, kas finālam nekvalificējās. Pirms septiņiem gadiem Latviju Eirovīzijā pārstāvēja mūziķis Justs ar dziesmu "Heartbeat", taču finālam nekvalificējās, tādēļ šogad mēģināja savā īpašumā iegūt zelta biļeti uz Liverpūli. Pirmajā "X Faktors" sezonā 3. vietu izcīnīja Adriana Miglāne, bet toreiz iegūtā popularitāte un lielais sekotāju skaits "Instagram" neļāva iekļūt sestdienas finālā. Tāpat pusfinālā apstājās Katrine Millere.

11.februāra vakarā uz skatuves kāps kopumā 10 dalībnieki - Alise Haijima, Luīze, RAUM, Toms Kalderauskis, Artūrs Hatti, Patrisha, grupa "Sudden Lights", grupa "24. Avēnija", AVÉI un Markus Riva.

"Pastāv iespēja, ka žūrija piešķirs tā saucamo "wild card" jeb otro iespēju dalībniekam, kas neiekļuva finālā, tomēr līdz šim tas iepriekš nav noticis. Šīs sestdienas uzvarētāju noteiks skatītāju un žūrijas kopīgais balsojums, abām pusēm esot vienādam balsu "svaram". Šogad pretendentu lokā ir daudz jaunu mākslinieku, kuri iepriekš uz lielās skatuves nav bijuši. Pusfinālā šis faktors varēja nospēlēt būtisku lomu, tomēr ar savām dziesmām debitanti izsita no cīņas pieredzes bagātākus mūziķus," komentē "Betsafe" pārstāvis.

Jau pirms pusfināla un līdz pat šim brīdim "Betsafe" bukmeikeri par favorīti uzskatīja mūziķi Patrisha. Bukmeikeru vērtējumā Patrisha, kura izpilda dziesmu "Hush", izredzes uzvarēt novērtētas ar 36% iespējamību. Turpat uz papēžiem min arī grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā" ar 33% iespējamību uzvarēt. Kā trešā galvenā kandidāte ir Luīze ar savu pirmo oriģināldziesmu "You to Hold Me", kuras izredzes uzvarēt tiek vērtas ar 11% iespējamību, tikmēr Markusa Rivas uzvara, kurš piedalās ar dziesmu "Forever" un par iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijā cīnās jau 9. reizi, tiek novērtēta vien ar 9% iespējamību.

Pagājušajā gadā Eirovīzijas dziesmu konkurss norisinājās Turīnā, Itālijā. Kad Krievija sāka karadarbību Ukrainā, visai strauji par galveno skatītāju favorīti kļuva ukraiņu grupa "Kalush Orchestra" ar dziesmu "Stefania", kas beigās arī triumfēja konkursā. Ņemot vērā, ka uzvarēja Ukrainas pārstāvji, šī gada konkursam vajadzēja būt Kijevā, tomēr sakarā ar karadarbību Ukrainā, tika lemts par norises vietas pārcelšanu uz Apvienoto Karalisti, Liverpūli.