Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

“Sudden Lights” izdod šūpuļdziesmu pasaulei

© Edijs Andersons

“Muzikālās bankas” sensācija grupa “Sudden Lights” pēc vairāku gadu pārtraukuma izdevusi dziesmu angļu valodā, lai arī ar latvisku nosaukumu “Aijā”. Tās saturā sastopas visapkārt valdošā trauksme ar mierinošas šūpuļdziesmas noskaņām, tomēr muzikāli dominējošais ir roks – enerģisks un uz enerģisku rīcību aicinošs.

Dziesma “Aijā” tapusi pagājušajā vasarā kā grupas reakcija uz pasaulē notiekošo, tāpēc tā ir šūpuļdziesma pašiem sev un trakojošai pasaulei.

“”Aijā” ir šūpuļdziesma. Un šūpuļdziesma, manuprāt, ir skaistākā un mīlestības pilnākā mūzikas forma. Redzot tumšos pasaules notikumus un ļaunuma izpostītās cilvēku dzīves, mēs nevarējām palikt vienaldzīgi. Tā tapa dziesma angļu valodā - mūsu mēģinājums mierināt ikvienu, kam sāp notiekošais. Tās nosaukums ir dzimtajā valodā - latviešu tautasdziesmas noskaņās - vārdā, ko nav iespējams tulkot,” skaidro “Sudden Lights” solists Andrejs Reinis Zitmanis.

Dziesmai radīts arī videoklips, kura režisors ir Toms Harjo. “Balstoties uz dziesmas muzikālo vēstījumu par trauksmainību un ilgām pēc miera, vizuāli klipā risinājām attiecības starp cilvēku un bailīgām domām. Bailes no bailēm bieži vien izrādās biedējošākas nekā tas, no kā mēs baidāmies. Ja iemācāmies pieņemt savas bailes un ar tām sadzīvot, tad varam secināt, ka to galvenais uzdevums ir mūs pasargāt,” skaidro režisors. Videoklipa idejiskais risinājums skatītājus noteikti ieinteresēs - tā ir kā dzīvošanās pa baseinu, kuras noslēgumā galvenais varonis tajā tiek kārtīgi izmērcēts, kas simbolizē attīrīšanos.