Otrdiena, 21.marts

redeem Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Markševics piedāvā klausītājiem piemirstu Paula un Rača dziesmu

© Publicitātes foto

Dziedātājs Kaspars Markševics 2023. gadu iesācis ar jaunu dziesmu „Laipni lūgti”, kuras autori ir Raimonds Pauls un Guntars Račs, bet mutes harmoniku solo iespēlējis Kaspara kolēģis Latvijas Radio 2 – leģendārais sporta žurnālists Gunārs Jākobsons.

Latvijā ilgu laiku gadumija saistījās ar Latvijas Radio raidījuma „Mikrofons” dziesmu aptaujas rezultātu pasludināšanu: noslēguma koncertu radio varēja klausīties 31. decembrī, bet TV ekrānos vērot 1. janvārī. Tikpat pamatīgi iesakņojās ieradums gadumiju svinēt pie televizoriem, skatot koncertuzvedumu „Ielūdz Raimonds Pauls”, kuras saturs un dalībnieki allaž bija patīkams pārsteigums. Iesākot 2023. gadu, arī šoreiz Maestro neklātienē sarūpējis dāvanu - jaunu dziesmu „Laipni lūgti”, kuru ieskaņojis Kaspars Markševics.

Dziedātājam šī ir otrā sadarbība ar Raimondu Paulu pēc dziesmas „Lūdzu, piedod” 2018. gadā. „Maestro allaž visiem mūziķiem ir bijis labs piemērs, kurp tiekties. Arī es neesmu izņēmums un ļoti novērtēju katru Maestro dziesmu, kura nonāk pie manis. Šoreiz šis ir sen radīts materiāls, kas plauktā nosnaudis labu laiku. Kad producents Gints Stankevičs atrada šo skaņdarbu, nolēmām to pilnveidot un piešķirt tam retro skanējumu, atgādinot par latviešu estrādes tradīcijām un „Mikrofona” aptauju,” stāsta Kaspars Markševics.

Dziesmas „Laipni lūgti” vārdu autors ir dzejnieks Guntars Račs: “Bieži negadās aizmirst dziesmas, kuras esi sarakstījis, bet šī ir viena no tādām. Vārdi sacerēti pirms gadiem pieciem, kad strādājām pie kāda jauna Maestro dziesmu albuma. Šī dziesma toreiz tā īsti neiekļāvās iecerē un palika līdz galam nepabeigta. Producents Gints Stankevičs ierakstu saglabāja un tagad kopā ar Kasparu pabeidza. Man šīs dziesmas atdzimšana ir patīkams pārsteigums. Jā, dziesmu ceļi ir neizdibināmi, turklāt Raimonds Pauls ar melodiju vienmēr maina vārdu nozīmi. Tā izpaužas viņa savdabīgais radošais sarkasms, šādi likt kādam priecīgi dziedāt par aicinājumu doties uz elli…”

Dziedātājs Kaspars Markševics ir gandarīts, ka dziesmas ieskaņojumā izdevies iesaistīt vēl kādu leģendāru personību - „Mikrofona” dziesmu aptaujas dibinātāju, sporta žurnālistu Gunāru Jākobsonu, kurš atrādījies mūziķa statusā ar mutes harmoniku solo. „Mutes harmonikas iemācījos spēlēt bērnu dienās, tad kādus gadus četrdesmit tam metu mieru, līdz uz manu 50. jubileju ieradās aktieris Edgars Liepiņš. Tad arī atgriezos pie spēlēšanas,” atminas Jākobsons. Viņš savu meistarību demonstrējis arī labdarības maratonā „Dod pieci”, tautas mūzikas festivālā „Dzīvā mūzika” u.c.