Otrdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Rīgā viesosies Harija Potera filmu mūzikas izlase

© Publicitātes foto

Nākampavasar, 22. martā, “Arēna Rīga” pārvērtīsies brīnumainā burvju un raganu pasaulē, kuru uzburs Maģiskais filharmonijas un simfoniskais filmu mūzikas orķestris kopā ar atzītiem solistiem, kori, kā arī kādu no oriģinālajiem aktieriem. Apmeklētājiem būs iespēja just līdzi Harija Poteru filmu muzikāli sižetiskajiem līkločiem, ko radījuši Oskara balvas laureāti Džons Viljamss un Aleksandrs Desplā, kā arī talantīgie Patriks Doils un Nikolass Hūpers.

Pēc britu rakstnieces Džoannas Ketlīnas Roulingas romāniem tapušās Harija Potera filmas ir vienas no visskatītākajām visā kino vēsturē. Nozīmīga loma šiem panākumiem ir arī mūzikai, ko īpaši seriālam sacerējusi virkne talantīgu un atzītu komponistu. 22. marta koncertā būs iespēja noklausīties pašus spilgtākos visu astoņu Harija Potera filmu motīvus.

Džons Viljamss (“Zvaigžņu kari”, “Indiana Džonss”, “Juras laikmeta parks”) sacerējis mūziku trim pirmajām Potera sērijas filmām. Piemēram, slaveno Hedvigas tēmu, bērnu kora dziedāto klasisko Cūkkārpas motīvu par Dubultajām nepatikšanām, vai jautro Mārdžas tantes valsi. Patrika Doila (“Bridžitas Džonsas dienasgrāmata”, “Karlito ceļš”, “Drošsirde”) “Cūkkārpas himna” no ceturtās Harija Potera filmas ieved publiku noslēpumainajā un tumšajā Trejburvju turnīra pasaulē. Nikolass Hūpers sacerēja „Atvadas no Dumidora” piektajai un sestajai Harija Potera filmai. Savukārt Aleksandrs Desplā (“Krēslas sāga”, “Karaliene”, “Karaļa runa”, “Ūdens forma”), kura talantam pieder arī “Lilijas tēma”, komponēja mūziku pēdējām divām sērijām, radot grandiozu un neaizmirstamu noslēgumu. Uzskaitītās kompozīcijas ir tikai daļa no tā, kas izskanēs šajā koncertā.

Apmeklētāji var rēķināties arī ar mūsdienīgiem gaismu risinājumiem un lāzera tehnoloģijām: vizuālie efekti un mūzikas skaņas ir sasaistītas tik reālistiskā piedzīvojumā, ka tas liks jebkura Harija Potera fana sirdij pukstēt straujāk. Kā jau minēts, Harija Poteru filmu mūziku atskaņos Maģiskais filharmonijas un simfoniskais filmu mūzikas orķestris un koris. Apvienība radīta īpaši šim projektam un, par spīti karam Ukrainā, sadarbojas ar Akadēmisko Hmeļņickas filharmonijas simfonisko orķestri. Šis orķestris izveidots 2001. gadā un to vada galvenais diriģents, atzītais Ukrainas mākslas darbinieks Sergijs Leonovs. Orķestra kontā ir gan virkne labi pazīstamu akadēmiskās mūzikas pērles (Pučīni “Toska”, Mocarta “Burvju flauta”, Štrausa “Sikspārnis”), gan pasaules rokmūzikas zelta fonda (“Bon Jovi”, “Deep Purple”, “Pink Floyd”, “Queen”, “Led Zeppelin”, “Scorpions”) sacerējumi.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm