Katrīna Gupalo izdod draiski juteklisku dziesmu un klipu ar dziļāku jēgu

© Publicitātes foto

Mūziķe Katrīna Gupalo laidusi klajā dziesmu “Dur prom” un Martas Elīnas Martinsones režisētu videoklipu ar aktieri Ģirtu Krūmiņu galvenajā lomā. Jaunā dziesma skar šobrīd tik ļoti nozīmīgās tēmas – brīvību, neatkarību, nacionālo pašapziņu un eiropeisku domāšanu.

Dziesmu “Dur prom” var klausīties un skatīties pat trīs dažādos veidos - tikai paklausoties, tā šķiet viegla un gaisīga popdziesmiņa ar atmiņā paliekošu piedziedājumu un Katrīnas “kaķiski francisko” balsi trumpī; papildu noskatoties arī videoklipu, tā pārtop par juteklisku dziesmu ar sieviešu neatkarības centienus stimulējošu vēstījumu; iedziļinoties šajā stāstā un vēl iepazīstoties ar pašu autoru skaidrojumiem “Dur prom” sakarā, dziesma un tās klips jau iegūst pavisam citu, daudz dziļāku jēgu. “Tavos sapņos biju maza un bikla, bet manā skapī snauž Spīdola nikna,” tā skan dziesmas virzošā frāze.

Radīt kaut ko pēc vērienīgā un emocionālā “Latvia for Ukraine: Resistance” projekta tā autorei Katrīnai Gupalo licies gandrīz neiespējami, taču karš par Eiropas brīvību Ukrainā turpinās, tāpēc mūziķe ar savu radošo komandu nolēmusi runāt par Latvijā un Ukrainā notiekošo pavisam citā estētikā, tādējādi pievēršot vēl plašākas auditorijas uzmanību. “Neatkarīgi no savas profesijas, mēs katrs varam atrast veidu, kā palīdzēt ukraiņiem - pat ja nemākam šaut, vadīt tankus vai ārstēt cietušos karalaukā. Katrs var dot laiku, fantāziju un enerģiju, lai turpinātu atbalstīt Ukrainu un neļautu pasaulei pievērt acis uz notiekošo,” norāda Katrīna Gupalo.

Dziesma “Dur prom” radīta skaņu ierakstu studijā “Varslaff ‘n’ Edwolf”, tās līdzautors un producents ir ukraiņu mūziķis Edgars Vilcāns, kurš pirms kara Ukrainā strādāja vienā no lielākajām Kijivas ierakstu studijām “Mozgi” un sadarbojās ar populāriem ukraiņu mūziķiem. “Dur prom” ir Katrīnas un Edgara pirmais kopdarbs. “Kompozīcijas priekšplānā ir stāsts par varmācīga vīrieša atmaskošanu un padzīšanu, bet, ieskatoties dziļāk, redzama okupantu padzīšana no brīvību alkstošas zemes,” vēsta mūziķes PR komanda.

Videoklips filmēts bārā “AOK City” un mākslas centrā “Totaldobže”, to veidojusi vairāk nekā pussimts cilvēku liela komanda ar režisori Martu Elīnu Martinsoni priekšgalā. “Ar Katrīnu jau ilgāku laiku vēlējāmies sadarboties, un man ir liels prieks, ka no šīs vēlmes ir radies klips tieši dziesmai “Dur prom”, kas ar popmūzikai raksturīgu vieglumu runā par sāpīgām tēmām. Sievietes atbrīvošanās no toksiskām attiecībām, sava spēka atrašana un tas viss gliteru spožumā! Taču visvairāk mani uzrunā Katrīnas spēja savā mūzikā ievīt šobrīd gan man, gan visai pasaulei sāpīgāko tēmu - Krievijas zemisko uzbrukumu Ukrainai. Tas nav karš, tas ir noziegums pret cilvēci, pret kuru jācīnās no visa spēka - gluži kā pret Ģirta Krūmiņa atveidoto varmāku,” pauž Marta Elīna Martinsone.

Svarīgākais