Trešdiena, 8.februāris

redeem Aldona, Česlavs

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

RECENZIJA: Chris Noah “Red Light”

© Publicitātes foto

Viens no pagājušās nedēļas karstajiem jaunumiem (tādu bija vismaz trīs) latviešu mūziķu izdoto albumu frontē - dziedātāja un dziesmu autora Krisa Noa jeb Chris Noah (īstajā vārdā Krists Indrišonoks) “Sony Music Finland & Baltics” paspārnē klajā nākušais minialbums. Tajā iekļautas sešas dziesmas, kuras Kriss producējis kopā ar savu ilggadējo sadarbības partneri Kristoferu Herisu. Tiesa, pilnībā jaunas ir tikai četras – “Only Yours” un “Sunboy” jau pietiekami padzīvojušās pa radiostacijām, turklāt pēdējā pat tik ļoti, ka koncertos tai braši dzied līdzi klausītāju pilnās zāles ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā.

“Kamēr strādāju pie mini albuma, es mēģināju būt godīgs pret sevi, redzēt lietas tā, kā tās patiesi ir,” stāsta Kriss. “Es pirmo reizi apzinājos, ka “nejust mīlestību” nav tikai izdomāts jēdziens vai attaisnojums, lai izkļūtu no attiecībām, kurās vairs nevēlies būt. Šī apziņa bija kodols manā rakstīšanas procesā, kuram es piegāju no dažādiem leņķiem: nenoteiktība, šaubas, greizsirdība un nožēla. Tituldziesma “Red Light” ir par ilūziju izzušanu.”

Mazliet no izdevējiem. “Kriss Noa ir viens no interesantākajiem jaunpienācējiem Latvijas mūzikā, kurš guvis atzinību par samtainiem vokāliem, personīgiem dziesmu tekstiem un spēcīgām melodijām. Kaut nākot no muzikālas ģimenes (Krista tēvs ir pazīstamais mūziķis Valdis Indrišonoks - aut.), viņš nebija pārāk ieinteresēts mūzikā līdz 17 gadu vecumam, kad sāka strādāt pie materiāla kopā ar savu brāli. Viņa pirmais singls “Had It All” uzreiz kļuva par hitu Latvijā, savukārt otrais singls “You” saņēma Latvijas autoru apvienības balvu - spēlētākā dziesma radio 2017. gadā. Ar nākamajiem paša izdotajiem singliem “River” un “Fall Through” 2018. gadā Kriss saņēma atzinību no dažādiem blogiem (nosaukta virkne Latvijā lielākoties neko neizsakošu izdevumu - aut.). 2020. gadā Kriss izdeva debijas mini albumu “Distance”, kas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” pasniegšanas ceremonijā saņēma nomināciju par labāko popmūzikas albumu 2021. gadā (tātad bija tai vienkārši izvirzīts - aut.).”

Vēl jāpiebilst, ka 2021. gada nogalē Kriss parakstīja līgumu ar ierakstu kompāniju “Sony Music Finland”.

PAR. Klausoties Chris Noah ierakstos, viņš šķiet garlaicīgs, taču pietiek šī mūziķa programmu noklausīties “dzīvajā”, lai skatījums uz to mainītos. Liels nopelns tajā, protams, ir pavadošajam sastāvam ģitārista Kaspara Vizuļa, basģitārista Didža Bardovska (jeb Didža Bardo), taustiņnieka un pie viena saksofonista Mārča Jukumsona-Jukumnieka un bundzinieka Rūdolfa Daņiļeviča izskatā, taču arī pašas dziesmas tad izklausās krietni dzīvīgāk un aizraujošāk.

Par “Sunboy” viss skaidrs - lai gan grūti izprast šīs dziesmas fenomenu, tā iekarojusi ļoti daudzu klausītāju sirdis. Arī “Only Yours” panākumi nav no pirksta izzīsti - ieskaitīts. Kā nākamos singlus radiostacijām droši var piedāvāt “Someday” (teicama dziesma!) un arī “Lay It All Out”, abas nebūs šāviens “pēc piena”. Krisam ir atmiņā paliekošs balss tembrs, bet viņa skaņdarbi brīžiem izklausās pēc 21. gadsimta “The Police” latviešu mūziķa angliskajā versijā - nav slikti, nemaz nav slikti!

PRET. Grūti izprast šos Krisa Noa minialbumu izdošanas mērķus: viens EP ar vairākiem jau pirms tā klajā nākšanas atklausītiem gabaliem pirms diviem gadiem, otrs ar divām no sešām iespējamām dzirdētām dziesmām tagad, vai tad labāk nebūtu bijis reiz un par visām reizēm izdot kārtīgu pilnformāta albumu? Pieņemsim, ka nē.

No šīm sešām dziesmām absolūti neuzrunā tikai “I’m No Good At Goodbyes”, kas it kā ir ļoti labs rādītājs, taču ir viena cita bēda. “Klau, ko man tas Kriss Noa atgādina? Nevaru saprast, kuru no britu mūziķiem?!” - “Visus!” šādā viedoklī rezultējās apskatnieka diskusija ar kolēģi albuma prezentācijas pasākumā.