Ceturtdiena, 2.februāris

redeem Sonora, Spīdola

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Valters Pūce ar Daini Teni nofilmē videoklipu Kolkas bākā

© Publicitātes foto

Grupas “Dagamba” mūziķi – čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis – laiduši klajā videoklipu Raimonda Macata skaņdarbam “Ziemeļvējā”, kas ir priekšvēstnesis 19. novembrī startējošajai dueta koncerttūrei pa Latviju.

Ritvara Blukas veidotais klips dziesmai “Ziemeļvējā filmēts unikālā vietā - Kolkas bākā. “Iecere par šāda video filmēšanu prātā bija jau vairākus gadus,” stāsta Valters Pūce. “Kā zināms, Kolkas bāka ir vieta ar krietni apgrūtinātu piekļuvi. Neesam vienīgie, kuri tur vēlējušies kaut ko filmēt, tādēļ esam īpaši gandarīti, ka tas tomēr ir izdevies. It īpaši tādēļ, ka šī vieta ļoti precīzi atbilst sajūtai un idejai, kas ietverta mūzikā. Šo trako ideju palīdzēja realizēt Rīgas Brīvostas pārvalde, par ko lielais paldies!”

Radošā tandēma Latvijas koncerttūre ar “Ziemeļvēju” un citiem efektīviem skaņdarbiem 19. novembrī tiks uzsākta Baložu pilsētas kultūras namā. Šajā un vēl deviņos koncertos būs dzirdami vairāki pirmatskaņojumi, kā arī Latvijas komponistu dziesmu aranžējumi čellam un klavierēm no jau realizētajām koncertprogrammām “Radīts Latvijā” un “Bez elektrības”. “Muzicēšanu divatā var salīdzināt ar privātu sarunu,” prāto Dainis Tenis. “Mēs ar Valteru esam seni draugi un mēdzam runāt par visdažādākajām tēmām. Šo atklātības sajūtu būsim pārnesuši arī uz jauno koncertprogrammu, kas būs gan jautra un skumja, gan komiska un nopietna. Katrs skaņdarbs būs kā atsevišķa saruna, kas tiks balstīta uz kādas labi zināmas melodijas.”

Koncertos 22. un 23. decembrī Dzintaru koncertzālē, kā arī koncertā 7. janvārī “Lielajā Dzintarā” Liepājā duetam pievienosies Rīgas Doma zēnu koris. Savukārt 29. decembrī koncertzālē “Latvija” Ventspilī Valters Pūce un Dainis Tenis uzstāsies kopā ar Ventspils Kultūras centra sieviešu kori “Venda” un jaukto vokālo ansambli “Mundus”, kā arī PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas kori “Nošu planētas”.

Latvijas koncerttūres grafiks:

19. novembris - Baložu pilsētas kultūras nams

3. decembris - Babītes Kultūrizglītības centrs

4. decembris - Saldus Mūzikas un mākslas skola

22. decembris - Dzintaru koncertzāle

23. decembris - Dzintaru koncertzāle

29. decembris - Koncertzāle “Latvija” Ventspilī

7. janvāris - Koncertzāle “Lielais Dzintars” Liepājā

14. janvāris - Talsu Tautas nams

21. janvāris - Balvu Kultūras un atpūtas centrs

28. janvāris - Krustpils Kultūras centrs