"Paradise Lost" pirms koncerta Rīgā iesildās ar jauniem blakus projektu albumiem  

© Publicitātes foto

Par vienu no šī gada pēdējo mēnešu aktuālākajiem notikumiem latvju smagās mūzikas koncertdzīvē jāmin leģendārās “gothic / doom metal” brigādes “Paradise Lost” uzstāšanās Rīgā – viņi koncertzālē “Palladium” gaidāmi 11. novembrī. Taču līdz tam mūziķi paguvuši sarūpēt dažus jaunumus.

Britu gotiskā metāla grupa “Paradise Lost” pastāv jau no 1998. gada, un pasaulē tai jau sen ir kulta statuss, kaut vai pateicoties tādiem albumiem kā “Gothic” (1991), “Shades Of God” (1992) un “Icon” (1993), taču pie mums šī apvienība nesaprotamā kārtā paviesojusies tikai vienreiz - tālajā 2004. gadā, īsi pirms Ziemassvētkiem, tā uzstājās Ķīpsalas hallē. Nu šī kļūda tiks labota ar koncertu “Palladiumā”, tāpēc īstais brīdis pavērot, kas pēdējā laikā jauns noticis “Paradise Lost” nometnē.

Pašlaik “Paradise Lost” oficiālajā biogrāfijā ir jau 16 studijas albumi, no kuriem pēdējais ar nosaukumu “Obsidian” izdots pirms diviem gadiem. Arī grupas sastāvā lielu pārmaiņu nav: joprojām ierindā ir četrotne Niks Holmss (vokāls), Gregors Makintošs (ģitāra), Ārons Ēdijs (ritma ģitāra) un Stefens Edmondsons (bass), bet bundzinieku maiņas “Paradise Lost” apcirkņos sen vairs nav nekas jauns. Šogad aizmucis arī soms Valterī Veirīnens, kurš oficiāli pievienojies zviedru progresīvajiem rokeriem “Opeth” (starp citu, viņi nupat koncertēja “Palladiumā”), bet pie bungām sēdies līdzšinējais studijas sesiju un “live” muzikants Gvido Montanarīni. Jāpiebilst, ka viņš kopā ar Gregoru Makintošu spēlē britu “crust / death metal” grupā “Strigoi” (te kā Gvido Zima), un šai blicei gan ir jaunumi. Tāpat kā Holmsa blakus projektam “Bloodbath” - zviedru “death metal” komandai.

Projekts “Strigoi” (rumāņu un moldāvu mitoloģijās strigojs esot vampīrs un/vai ragana, par ko pārvēršoties pakārti ļaudis…) izveidots 2018. gada septembrī. Tās līderi ir Makintošs un basists Kriss Kaskets, kas manīts daudzās spēcīgās komandās, tostarp arī “Sanctorum” un “Extreme Noise Terror”. Ceturtais grupas dalībnieks ir ģitārists Bens Ešs, kurš savulaik spēlējis leģendārajos “Carcass”. Šī projekta diskogrāfijā ir divi albumi, no kuriem pēdējais nācis klajā burtiski nupat - “Viscera”. Tas ir pamatīgs un šermuļus uzdzenošs drūmmetāla darbs, bet Makintoša “grouls” (mazliet atgādina mūsu Bigiju no “Frailty”) liecina, ka viņš arī pats varētu tikt galā ar “Paradise Lost” vokālajām partijām. Notestēšanai var ieteikt dziesmas “An Ocean Of Blood”, “Bathed In A Black Sun” un/vai “Hollow”, taču šo plati var klausīties arī no A līdz Z - nenožēlosiet!

Līdzīgi ir ar Holmsa blakus projektu “Bloodbath” - arī šai niknajai grupai nupat nācis klajā jauns studijas disks “Survival Of The Sickest”. Šī ir īsta supergrupa: bez Holmsa tās sastāvā ir arī tādi metālmūzikas smagsvari kā Martins Aksenrots (“Opeth”), Anderss Nīstrēms (“Katatonia”) un Jonass Renkse (arī “Katatonia”), turklāt savulaik tās pagalmam cauri staigājuši arī Mikaels Ekerfelds (“Opeth”), Dens Svano (“Edge Of Sanity”), Peters Tagtgrēns (“Hypocrisy”, “Pain”) u.c. Grupa izdevusi jau sešus studijas albumus, divus EP un divus koncertniekus, taču pēdējais garadarbs, kā izskatās, būs pats veiksmīgākais tās karjerā, jo tas spējis atzīmēties pat Vācijas topā.

Plēsonīgs darbs - tas ir pirmais, kas nāk prātā, noklausoties “Survival Of The Sickest”. Holmss vispār “noliek uz pauzes” - kas to būtu domājis, ka viņš spēj dziedāt arī tik nikni! Ieteicamākie gabali - “Putrefying Corpse” (kopā ar Marku Grīnveju jeb Bārniju no “Napalm Death”), “Carved” (ar Luku Lemeju no “Gorguts”), “To Die” (ar Marku Grū no “Morgoth”), bet pāri visam - “Morbid Angel” stilā ieturētais, elegantais “No God Before Me”.

Ko mums no tā visa secināt? Ka “Paradise Lost” vīri būs gana labi izklaidējušies savos blakus projektos un varēs ar kārtīgu spēku un jaudu “iebliezt” Rīgas koncertā savas pamata darbavietas sastāvā!

Izklaide

Šonedēļ sākas sabiedrisko mediju labdarības maratons „Dod pieci!”, kas 13. decembrī plkst. 21.05 tiks atklāts ar vērienīgu labdarības koncertu Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas tiešraidē.

Svarīgākais