“Skyforger” izdod kopīgu dziesmu ar “Skandiniekiem”

 
©Publicitātes foto

Latvju folkmetāla līderi “Skyforger”, sadarbībā ar folkloras draugu kopu “Skandinieki” publicējuši kopīgu dziesmu “Lec, eglīte”.

“Lec, eglīte” ir sena latviešu tautas kāzu godu dziesma, kuras saknes dažādās variācijās ir fiksētas dainās un mutvārdu folklorā jau pirms daudziem gadsimtiem. „Lai top rītdiena! Kāzas. Cerība. Spēja iziet savu iniciāciju un tapt no puiša par vīru un no meitas par sievu - savai ģimenei, tautai, zemei, esmei. Uzņemties atbildību, un to godam nest,” saka Julgī Stalte, “Skandinieku” mākslinieciskā vadītāja. „Vissvarīgākais ir noturēt mugurkaulu un radīt auglīgu rītdienu. Rītdienu, kurā kāzas un krustabas ir galvenie godi, un paaudžu padoms ir galvenais likums. Mūsu zemei vajag vīrus, kas no puišiem par vīriem tapuši un zina savu tiesu. Mūsu zemei vajag sievas, kas no meitām par sievām tapušas un zina savu spēku. Tā mēs apvienojām senču padomu, mūsu laiku, instrumentu skanējumu un savas balsis. Tā mēs kopā dziedam “Lec, eglīte”!”

Dziesmas ierakstā piedalījušies “Skyforger” vīri Pēteris Kvetkovskis (ritma ģitāra), Edgars Grabovskis (basģitāra, balss), Alvis Bernāns (solo ģitāra) un Jānis Osis (bungas), kā arī Edgars Zilberts (kokles), savukārt dūdas un stabules iespēlējis franču folk-instrumentālists Džefrijs Dell'Aria, kurš savu iespēju robežās reizēm arī uzstājas kopā ar “Skyforger”. Vokālās partijas iedziedājuši “Skandinieki”. Ierakstu un apstrādi studijā veica Gints Lundbergs.

Stāsta Pēteris Kvetkovskis, “Skyforger” līderis: „Julgī Stalte vienudien uzaicināja mūs piedalīties “Skandinieku” projektā, kur mēs kopā izpildītu kādu dziesmu no viņu ilggadējā repertuāra. Tad šeit būs mūsu smagā versija dziesmai „Lec eglīte”. Tikmēr paralēli turpinām strādāt pie jaunā albuma tapšanas, kas ieiet jau noslēguma fāzē. Sastāva izmaiņas un ikdienas darbi ir drusku iekavējuši darbību, bet ceram dabūt visu gatavu jau nākamgad.

Jāpiebilst, ka “Skyforger” jau šīs nedēļas nogalē, 6. augustā, pirmo reizi uzstāsies leģendārajā Vācijas festivālā “Wacken Open Air”, kurš šogad svin savu pastāvēšanas 31. gadskārtu. To katru gadu to apmeklē aptuveni 90 000 smagās mūzikas entuziastu no visas pasaules. Savukārt Latvijā “Skyforger” savus klausītājus aicina 10. septembrī uz savu vienīgo 2022. gada sezonas lielkoncertu Rīgā un Latvijā. Tas notiks atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē ar nosaukumu “Rudens ceļš” un būs vēsturiski pirmais smagā metāla pasākums, kas dārdēs jaunajās tribīnēs! Mūziķi šajā divu stundu lielkoncertā sola iepriecināt klausītājus ar negaidītiem muzikāliem pārsteigumiem un interesantiem sastāva papildinājumiem. Gaidāma arī vērienīga skaņas un gaismu saspēle, kas aizmirdzēs pāri Mežaparka robežām. Galveno atbalstu šajos Debesu kalēja Pērkona svētkos sniegs folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” un folkloras kopa “Delve”.