Čellistu un kontrabasistes meiteņu trio “Madara” izdod Latvijas mežiem veltītu singlu

 
©Publicitātes foto

Latvijas plašajiem un krāšņajiem mežiem veltītu singlu “Mežos sauc” klajā laidis meiteņu trio “Madara”, kurā muzicē čelliste un dziedātāja Madara Fogelmane, čelliste Erna Daugaviete un kontrabasiste Undīne Adele Berga.

Grupas “Madara” dibinātāja Madara Fogelmane plašākai publikai sevi pārliecinoši pieteica pirms četriem gadiem, ar dziesmu “Esamība” iegūstot trešo vietu Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē “Supernova”. Savā vārdā nosaukto grupu Madara izveidoja pirms diviem gadiem, apvienojot spēkus ar Ernu Daugavieti un Undīni Adeli Bergu. Tika uzsākta sadarbība arī ar grupas “Dagamba” līderi Valteru Pūci, kurš strādā arī kā producents un kura vadībā pērn tapa kolorītais trio singls “Es esmu viss”.

Arī jaunā dziesma “Mežos sauc” radusies sadarbībā ar Valteru Pūci, bet mūzikas un teksta autore ir Madara Fogelmane.

“Dziesma tika sarakstīta pirms vairākiem gadiem, kad dzīvoju Nīderlandē, taču, atgriežoties Latvijā, piešķīru tai jaunu skanējumu un arī pārrakstīju tekstu latviešu valodā. Dziesmā stāstīts par senču saknēm un sirds ceļu, kas ved pie dabas, pašā cilvēka būtībā. Dzīvojot prom no mājām un ilgojoties pēc tām, saikni ar Latviju sajutu tieši atrodoties mežā. Domāju, ka neesmu vienīgā, kurai Latvija asociējas ar mežiem un dabas skaistumu. Latvieši dzīvo dziļā saiknē ar dabas dārgumiem, kas mums doti. Tādēļ arī sarakstīju dziesmu, kas ir kā himna mūsu mežiem un veltījums Latvijas dabai,” tā Madara.

Mazliet par pašām mūziķēm. Madara Fogelmane ir dzimusi un augusi jelgavniece. Čella spēli apguvusi Amsterdamas Mūzikas konservatorijā, kā arī Briseles Karaliskajā konservatorijā, kur maģistrantūras studijās papildināja zināšanas pie čella mūzikas profesoriem Olsi Leka (Albānija), Jerena den Herdera (Nīderlande) un Gavriela Lipkinda (Izraēla). Par savām mājām Madara tomēr vienmēr dēvējusi Latviju un arī tagad dzīvo un darbojas šeit - Madara ir čella mūzikas pedagoģe Saldus mūzikas skolā. Viņa ir arī rokkamerorķestra “Sonntags Legion” pamatsastāva dalībniece.

Erna Daugaviete ir profesionāla čelliste un skaņu režisore, kura izkopusi savu čella spēles skanējumu un spēju improvizēt, kas ļauj sadarboties ar dažādu stilu mūziķiem. Kā čelliste pabeigusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, bet Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura grāds iegūts kā skaņu režisorei. Erna ir grupas “Madara” un “Rihards Lībietis Orchestra” pamatsastāvu dalībniece, kā arī aktīvi sadarbojas ar Reini Jauno, Anneli Arro, Anitu Intaiti, Diānu Sus un citiem pašmāju, kā arī ārvalstu māksliniekiem.

Savukārt kontrabasiste Undīne Adele Berga specializējas akadēmiskajā kontrabasa spēlē, taču paralēli papildina iemaņas arī citos mūzikas stilos. Viņa pabeigusi Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu un turpina kontrabasa spēles studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Undīne muzicējusi vairākos simfoniskajos orķestros, ieskaitot Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kā arī citos sastāvos.