Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Jaunā ukraiņu-latviešu apvienība “Shakima Trio” uzstāsies Aucē

© Publicitātes foto

Koncertdarbību turpina jaunā ukraiņu-latviešu etnomūzikas apvienība “Shakima Trio” - nākamais tās koncerts notiks 22. jūlijā Auces pilsētas svētkos, kad “Shakima Trio” pulksten 21 kā īpašie viesi uzstāsies Vecauces pils parkā. Ieeja tajā būs bez maksas.

Ņemot vērā, ka trio uzsācis sava debijas albuma tapšanas procesu, koncertā Aucē būs ekskluzīva iespēja dzirdēt jaunākos mūziķu radītos kopdarbus. “Shakima Trio” sastāvā ir kolorītā ukraiņu folkloriste, etnodziedātāja un vijolniece Šakima Garunts, allaž eksperimentiem gatavais ģitārists, klarnetists un skaņu cilpmašīnas pārvaldītājs Jānis Ruņģis, kā arī pieredzes bagātais basģitārists Ainārs Majors, kurš bijis gan grupas “Marana”, gan vēl citu apvienību dalībnieks. Jaunais trio radās Šakimai uzsākot bēgļu gaitas un producentam Aināram Majoram saprotot, ka jādod dziedātājai iespēja nodarboties ar profesionālo darbību arī pie mums.

“Shakima Trio” koncertprogramma balstīta smalkās muzikālajās kombinācijās - tajā dzirdamas gan ambientas kompozīcijas ar maģiskās ukraiņu senfolkloras saknēm, gan dinamiskas, ritmiskas un dzīvības spēku apliecinošas dziesmas, vēstījumu bagātinot ar aizrautīgu skatuvisko priekšnesumu.

Pirmo publisko uzstāšanos “Shakima Trio” veica 26. maijā koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”. Pēc intensīva mēģinājumu procesa apvienība jūnijā uzstājās arī “Osokina Brīvības festivāla Ukrainai” noslēguma koncertā kultūrtelpā “Hanzas perons” un kultūrvietas “Totaldobže” mākslas pasākumu sērijas “Laikmetīgās ceturtdienas” startā.

“Katram cilvēkam ir vajadzīga apziņa, ka viņš ir vajadzīgs apkārtējiem, un ka viņš var tāds būt, neskatoties ne uz ko - darot to, ko vislabāk prot un mīl,” uzsver Šakima. “Man vienmēr bijusi svarīga kopradīšana ar citiem un būšana skaņas pasaulē, tādēļ esmu ļoti iepriecināta par burvīgo iespēju muzicēt kopā ar brīnišķīgiem latviešu mūziķiem. Tas man ļauj virzīties tālāk un turpināt dzīvot savu dzīvi.”

Jāpiebilst, ka jaunais trio uzstāsies arī 26. augustā Skultes ostā, esot iesildītāju statusā grupas “Tautumeitas” lielkoncertā.