Kuldīgā septembrī risināsies starptautisks klaviermūzikas festivāls

 
©Guna Rubule

Šonedēļ izziņots kāds jauns pasākums: Kuldīgā 9. - 11. septembrī pirmo reizi norisināsies klaviermūzikas festivāls “Kuldīga Piano”. Tā centrālais uzstādījums ir parādīt klavieru skanējuma daudzveidību un mūsdienu spēlēšanas tehnikas.

Festivālā skanēs dažādu žanru un laikmetu mūzika, turklāt to papildinās iedzīvotājiem pieejamas mākslas norises pilsētvidē, tādejādi pārvēršot Kuldīgu par klavieru galvaspilsētu. Pirmā festivāla laidiena galvenais notikums - itāļu pianista Fabrizio Rat tehno mūzikas koncerts uz akustiskā flīģeļa pasākumu norišu centrā “Vieta”.

Fabrizio Rat ir klasiski apmācīts pianists, kurš nodarbojas ar improvizāciju un komponē mūsdienu mūziku.

Kopš pusaudža gadiem viņš ir producējis elektronisko mūziku, pavadot dienas ar datoriem, sintezatoriem un bungu mašīnām. Visus studiju gadus Turīnas mūzikas akadēmijā viņš praktizējās kā deju mūzikas producents vairākās studijās, pieslēpdams savu dažādo personību gan profesoru, gan dīdžeju priekšā. Fabrizio Rat atzīst: “Man vienmēr bija doma nodarboties ar elektronisko mūziku, pie kuras var dejot - tehno ar akustiskajiem instrumentiem un īpaši ar klavierēm.” Plānots, ka Kuldīgas festivālā Fabrizio Rat izpildīs oriģinālmūziku no albuma “La Machina”.

Taču festivālu ar solo koncertu Dunas kvartāla koncertzālē 9. septembrī atklās šīs idejas autors un mākslinieciskais vadītājs Dainis Tenis, kurš zināms kā grupas “Dagamba” pianists, taču nupat arī izdevis savu pirmo solo albumu. “Mani pašu vienmēr interesējuši eksperimenti ar klavierēm - gan dažādi tehniskie risinājumi, kas iespējami uz šī instrumenta, gan stilu daudzveidība, kuru var panākt, izmantojot klavieru tembru. Doma un sapnis par festivālu ļoti dabiski izauga no vēlmes iepazīstināt cilvēkus ar klaviermūzikas daudzpusību. Gan savā oriģinālmūzikā, gan grupās, kurās darbojos, man patīk sapludināt dažādu mūzikas stilu robežas, un arī šajā festivālā vēlamies pulcēt ļoti dažādu publiku - džeza mūzikas mīļotājus, ģimenes ar bērniem un pat reiva pasākumu cienītājus,” par festivāla izveidi un tā programmu stāsta Dainis Tenis.

Festivāla ietvaros notiks arī jauno pianistu meistarklases, “pop-up” mūzikas un mākslas norises visā Kuldīgā. Programma laika gaitā vēl tiks papildināta.