“Very Cool People” izdod efektīgu singlu kopā ar Paulu Saiju

 
©Publicitātes foto

Gatavojoties savas jaunās koncertprogrammas “Very Cool Summer” prezentēšanai festivālā “Rīgas Ritmi”, 30. jūnijā, grupa “Very Cool People” laidusi klajā pirmo singlu no nākamgad gaidāmā albuma ar dziedātāju Paulu Saiju.

Jaunās dziesmas “Viens otram pretī” mūzikas autors ir grupas “Very Cool People” baritonsaksofonists Kristaps Lubovs, bet teksta autore - Elīna Sproģe. ““Viens otram pretī” ir dziesma par situāciju, kurā agrāk vai vēlāk nonāk daudzi,” par jauno singlu stāsta Paula Saija. “Tā ir par mūzikas, dūmu un cilvēku pilnu telpu, kurā satiec kādu, kuru pirmajā mirklī nepieņem un pat atgrūd, taču tāpat nojaut, ka šis konkrētais cilvēks vēl spēlēs savu lomu tavā turpmākajā dzīvē. Vai šis stāsts kļūst par divu cilvēku individuālām vai kopīgām atmiņām, tas ir paša klausītāja rokās un domās.”

Jaunās programmas dziesmu autori ir paši grupas dalībnieki - Elvijs Grafcovs, Māris Jēkabsons, Kristaps Lubovs, Andris Buiķis un Māris Vitkus. Teksti pašiem programmas izpildītājiem, kā arī pieaicinātajiem autoriem tapuši gan angļu, gan latviešu valodā.

“Ar Paulu Saiju gatavojam īpašu oriģinālmūzikas programmu, ko pirmoreiz publiski izpildīsim jau šonedēļ festivālā “Rīgas Ritmi”,” stāsta “VCP” līderis Elvijs Grafcovs. “Jaunajā koncertprogrammā būs dzirdama liela daļa no topošajā albumā iecerētajām kompozīcijām, tādēļ tā būs pirmatskaņojumiem bagāta uzstāšanās, kas ir labs izaicinājums mums pašiem.”

Dziesmai radīts arī interesants lirikas video, ko veidojis Valdis Krūmiņš, Jānis Škapars un Oskars Ozoliņš, un kas tapis skaņas, gaismas un skatuves nodrošinājuma kompānijas “3S” noliktavā. Tā ir kā liela aizskatuve jeb “beksteidžs” ar milzum daudz mūzikas tehnikai paredzētām kastēm, kas ir visnotaļ piemērota vide jaunās dziesmas tekstā uzburtajai noskaņai.

Ar Paulu Saiju grupa sadarbojas jau kopš 2018. gada, kad viņa “VCP” koncertos piedalījās dažās no dziesmām, vēl tikai studējot džeza vokālu Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. 2019. un 2020. gadā Paula devās līdzi grupai arī uz starptautiskajiem festivāliem “Klaipeda Castle Jazz”, “Šiauliai Jazz”, “Augustibluus” un citiem.

“Tagad ar Paulu esam uzsākuši pavisam nopietnu sadarbību, jo viņa ir kļuvusi par spēcīgu dziedātāju ar savu, oriģinālu balsi, tādēļ mums ir liels prieks par jauno oriģinālmūzikas koncertprogrammu,” norāda Elvijs. Ar jauno programmu “Very Cool Summer” grupa uzstāsies arī 8. jūlijā kultūrvietā “Oldman” Palangā, dienu vēlāk - Jūras svētkos Ventspilī, 17. jūlijā - Lūznavas muižā, 18. augustā - koncertciklā “VEF Jazz Club” Mežaparka Zaļajā teātrī, bet 26. augustā - jaunajā koncertvietā “Wondersala” Andrejostā. Rudenī šī pati programma ceļos uz Vāciju un Čehiju.