“Laba Daba” publisko teātra, dejas un mākslas performanču programmu

 
©Publicitātes foto

Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba”, kas norisināsies no 5. - 7. augustam, turpina aizsākto tradīciju papildināt muzikālo programmu ar teātra un dejas izrādēm, performanču mākslas notikumiem un multimediāliem priekšnesumiem, tiem atvēlot šķūni jeb Suņa skatuvi.

Vairāk nekā desmit dažādi uzvedumi un iestudējumi priecēs festivāla “Laba Daba” mazos un lielos apmeklētājus divas festivāla dienas, ievedot skatītājus absurda teātra, muzikālo pasaku un cilvēciskās esības izziņas labirintos.

5. augusta vakarā Suņa skatuvi atklās jauna pašmāju performanču apvienība “Pushpa”, kurā piecas jaunas performanču mākslinieces aicinās ieelpot citādāku gaisu un sajust pirmatnējo, sakrālo sievišķo spēku.

Vakara turpinājumā spilgta būs skatāma koncertšova formā veidota koncertizrāde visa vecuma bērniem - “Savādi cilvēki stāv ļoti savādi”, kurā apvienoti analogie sintezatori, operas balss un analogie kinoprojektori. Tās pamatā ir Platona Buravicka vokālais cikls baritonam un analogajiem sintezatoriem, kas komponēts ar Daniila Harmsa dzeju bērniem Kārļa Vērdiņa atdzejojumā.

Savukārt sestdienu (6. augusts), ieskandinās Imanta Ziedoņa klases uzvedums “Lāča Andreja stunda”, kas ir muzikāls notikums, interaktīva pasaka bērniem. Tās laikā bērniem būs iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa muzeja talismanu lāci, Andreju Upīti, uzzināt faktus par dzejnieku, dabu, pārbaudīt matemātikas zināšanas un ritma izjūtu, dziedot līdzi dziesmām.

Dejas programmu veido ikoniskā horeogrāfes Sabīnes Neilandes dejas izrāde, sievietes esības manifestācija “Femina”, horeogrāfes Lilijas Liporas dabas spēka meklējumi dejas izrādē “Līdzās Tev”, kā arī horeogrāfu un dejotāju Aigara Larionova un Naura Miķeļa Gobas dejas performance “Izbalansēt”, kur dejotāji ar kontaktimprovizācijas paņēmieniem meklē atbildes uz jautājumiem par godīguma sadali. Pirmo reizi festivālā būs iespēja redzēt Rīgas Baleta skolas audzēkņu dejas izrādi “Putni, kas nemigrē” (horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs).

Teātra programmas ciešs sadarbības partneris aizvien ir Latvijas Kultūras akadēmija, un šogad festivāla programmā ir iekļautas divas jauno, topošo režisoru izrādes - “Stundas” Jāņa Leščinska režijā un “Labas dienas” Lindas Kalniņas režijā, iepazīstinot ar jaunu, svaigu skatījumu uz absurda teātra formām. Kā viens no teātra programmas īpašajiem viesiem ir Latvijas Universitātes Teātris ar izrādi “Nodevīgā sirds” pēc Edgara Alana Po stāsta motīviem Visvaldža Klintsona režijā.