“Labvēlīgais tips” vēl nav iesācis vasaras tūri, bet jau gatavojas rudenim

 
©Kristine Greke

Lai gan tikai 1. jūlijā ar koncertu Saulkrastu estrādē sāksies grupas “Labvēlīgais tips” koncertsērija “Man jau 30”, šīs nedēļas sākumā “labvēlīgie” jau “piedraudējuši” saviem cienītājiem ar rudeni un publiskojuši rudens tūres datumus.

Grupas “Labvēlīgais tips” vasaras koncertsērijas “Man jau 30” rudens metiens notiks 11. septembrī Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē, 17. septembrī teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī, 1. un 2. oktobrī VEF Kultūras pilī Rīgā, kā arī 30. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. “Grupas uzstāšanās paredzēta divās daļās, jo, kas gan būtu koncerts bez bufetes pauzes, kuras laikā satikt draugus, radus, kaimiņus un vēl visādus kaut kur redzētus cilvēkus, kuru vārds ir grūti atminama mīkla!” sola grupas pārstāvji.

Jāatgādina, ka koncertsērija “Man jau 30” izziņota par godu “Labvēlīgā tipa” trešajai desmitgadei, kas tiek atzīmēta tieši šogad.

“Man jau 30” ir frāze no grupas hita “Alumīnija cūka” un kļuvusi par sērijas vadmotīvu. “Ir pagājis laiks, nomainījies ārdurvīm kods, neskaitāmi skatuves tērpi, svars sviesta iepakojumam, bankām nosaukumi, izdoti 11 studijas albumi un divas izlases - tas viss laikā, kad “Labvēlīgais tips” ar saviem muzikālajiem stāstiem priecējis klausītājus uz Latvijas skatuvēm, privātās un neprivātās ballītēs, TV un radio ēteros.”

Andris Freidenfelds: ““Labvēlīgais tips” - unikāls, dabisks produkts. Var lietot neierobežotos daudzumos bez bailēm, ka varētu rasties atkarība. Paralēli var lietot arī citus, latviešu labākās popmūzikas un rietumu izcilākās rokmūzikas izstrādājumus. Bet, ja nenopietni, tad mūsu spēks ir tajā apstāklī, ka nebaidāmies būt smieklīgi. Reti skatāmies spogulī, toties spogulis sāk raudzīties uz mums. Esmu ļoti bieži vadījis jauno izpildītāju koncertus festivālā “Bildes” un vēl citos pasākumos. Esmu lasījis viņu dosjē, un neviens nekad nav minējis, ka grib līdzināties “Labvēlīgajam tipam”, jo tas nav iespējams.”

Koncertsērijas “Man jau 30” vasaras tūres grafiks: 1. jūlijs - Saulkrastu estrāde, 2. jūlijs - Ikšķiles estrāde, 8. jūlijs - Kalnsētas parks Saldū, 9. jūlijs - Roja, 15. jūlijs - koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” Liepājā, 16. jūlijs - koncertzāle “Mītava” Jelgavā, 23. jūlijs - Kuldīgas estrāde, 5. augusts - Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos, 6. augusts - Pilssalas estrāde Alūksnē.