Liepājā norisinājies koncertdārza "Pūt, vējiņi" atdzimšanas koncerts

© Publicitātes foto

Ar vētrainu ballīti un nakts koncertu Liepājā, Klubā "Kursa" atzīmēta koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atdzimšana. 27. maija vakarā aptuveni 800 liepājnieki un pilsētas viesi svinības turpināja aizvadītajā gadsimtā populārajā Klubā “Kursa” (bij. “Boļševiks”).

Vakara gaitā uz skatuves kāpa Uldis Marhilevičs, Zigfrīds Muktupāvels, Ainars Virga, “THE HOBOS” & Ralfs Eilands, “Carnival Youth”, kā arī vinila plašu meistari — DJ Roberts Gobziņš un DJ Eduards Švāns. Kā īpašs pārsteigums apmeklētājiem bija grupas "Prāta Vētra" dalībnieku — Renāra Kaupera un Jāņa Jubalta ierašanās, izpildot apvienības zināmākos skaņdarbus — “Četri krasti”, “Šoko saldējums”, “Plaukstas lieluma pavasaris” un "Lidmašīnas".

Klubs “Kursa” atrodas unikālā vietā — Liepājā, pašā jūras krastā un 1968. gadā nams atklāts reiz Latvijā lielākās un jaudīgākās zvejas saimniecības — kolhoza “Boļševiks” — paspārnē. Arhitektra Jura Monvīda Skalberga (dz.1935) radītā ēka ir viens no spilgtākajiem padomju modernisma arhitektūras piemēriem Latvijā, kas līdz šim brīdim saglabājusi autentisko, unikālo iekārtojumu un laika garu. Pēc ilgu gadu klusuma šogad kultūrvietā plānoti vairāki notikumi.

Izklaide

“Te ne tas ir – mans pirmais albums. 50 gadu vecumā,” ar šādu ierakstu sociālajos tīklos pagājušajā nedēļā pārsteidza Miks Niedra, uzreiz piebilstot, ka straumēšanas servisos albums tiks publicēts, kad būs pabeigts tā vāciņa dizains, jo pašreizējais esot tikai paša veidots uzmetums, par pamatu ņemot Tabitas Praškelēvičas uzņemto fotoattēlu. Taču vietnē Bandcamp gan šis darbs jau ir atrodams un noklausāms.