Estere izdod savu otro singlu un kontrastiem bagātu videoklipu

© Publicitātes foto

Savu otro singlu klausītāju vērtējumam nodevusi pērn pašmāju mūzikas industrijā debitējusī atmiņā paliekošā dziedātāja Estere (pilnā vārdā Estere Tauriņa). Singlam tapis arī kontrastiem piepildīts videoklips.

Esteres dziesma “Sviesta muša” vēsta par uzticēšanos sev, saviem sapņiem un to, ka “katram ik dienas jāmācās uzbūvēt sienu starp sevi un cilvēkiem, kuri mēģina aplauzt mūsu spārnus nevietā un pavisam neaicināti.” “Ik dienas, ejot pa ielu vai satiekot nejauši kādu cilvēku, mums rodas par viņu priekšstats. Reizēm tas ir pozitīvs, bet reizēm - negatīvs. Dziesma stāsta par to, kā mēs viens otru aplīmējam ar etiķetēm no galvas līdz kājām, nepadomājot par to, kā otrs cilvēks pēc tam jutīsies. Reizēm pietiek pat ar acu skatienu un tava vai tā otra cilvēka diena vairs nav izdevusies. Pēc katras neizdošanās vai asāka vārda mēs maināmies savā raksturā, uzvedībā, izskatā un tajā, kā domājam. Gribētos teikt, ka tie sāpīgie vārdi, ko citi velta mums, padara mūs stiprākus un rūdītākus, veidojot mūsos to otru - tumšo tēlu,” dziesmas ideju skaidro Estere.

Neskatoties uz savu vēstījumu, “Sviesta muša” ir enerģisks un popsīgi dejojams gabals, kura piedziedājums uz ilgu laiku iesēžas prātā - tiešām kā uzmācīga (tas ir, uzcītīga) muša!

Singla vārdu un mūzikas autore ir pati Estere, bet studijas producents - Kaspars Ansons. “Pirmais uzmetums dziesmai tapa jau pagājušā gada vasarā, kad atmiņā atausa notikums par kādu repliku, kas bija vērsta tieši pret mani. Toreiz vēl biju pusaudzes gados un tas kaut kā aizķērās. No tās domas netiku vaļā līdz brīdim, kad pagājušajā gadā piesēdos pie klavierēm un darīts - dziesma gatava!” stāsta dziedātāja.

“Sviesta mušai” tapis arī videoklips, kurā izmantota tumša telpa, lai radītu noskaņu, kurā pati varone līdz galam nesaprot, kur un kāpēc tur atrodas. “Tumšā telpa ir vieta, kur satiekas abi cilvēka “es”. Video ir redzami divi tēli - viens ir “gaišais tēls”, kurš parāda manu patieso būtību, bet otrs ir “tumšais” - tas, par kādu mani ir padarījuši cilvēku vārdi un skatieni,” stāsta Estere. Līdz ar to arī izmantotās krāsas ir kontrastainas, lai noķertu atšķirību starp abiem tēliem. Dziesmas videoklipā izmantota arī Ievas Bitenieces veidota horeogrāfija.

“Video autore, režisore un cilvēks, kurš filmēšanas laukumā bija “viss vienā”, ir Dominika Knāviņa, kura šobrīd vēl studē Ogres Tehnikuma ceturtajā kursā - šis video kalpos arī kā viņas eksāmena darbs. Videoklips būtiski atsaucas uz tās vēstījumu par to, kā mēs maināmies, dzirdot nepatīkamus izteikumus, kas vērsti uz mums,” tā Estere.

Svarīgākais