Igo piesaka 60 gadu jubilejas tūri, koncertos skanēs zelta repertuārs

 
©Janis Deinats

Leģendārais dziedātājs Igo 29. jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā. Pirmais koncerts notiks tieši mūziķa 60. dzimšanas dienā dzimtajā Liepājā, renovētajā brīvdabas koncertzālē “Pūt vējiņi”.

Jubilejas koncerti skanēs arī Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, Saulkrastu estrādē, Jelgavas brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Vasaras koncertu sērijas noslēgums notiks Rojas brīvdabas estrādē, bet nākamie koncerti tiek plānoti koncertzālē “Cēsis”, Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē un Ventspils teātra namā “Jūras vārti”. Kopā ar Igo uz skatuves kāps mūziķi, ar kuriem jubilārs savas karjeras laikā sadarbojies, kā arī komponisti, kas rakstījuši dziesmas tieši Igo balsij.

Koncertos skanēs Igo zelta repertuārs no grupām “Līvi”, “Remix”, “Liepājas brāļi”, tāpat arī fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” u.c. darbiem. “Šie būs koncerti, kur būs dzirdami skaņdarbi, kurus klausītāji vienmēr grib dzirdēt un gaida, kuri ikvienam raisa emocijas, atmiņas, kuriem var dziedāt līdzi; kompozīcijas, kuras pārdzīvojušas laika pārbaudi un joprojām klausās vairākās paaudzēs,” saka Igo.

Igo ir aktīvs joprojām, un arī pēdējos gados tiek radīti skaņdarbi, kuri guvuši lielu popularitāti. Līdzās šīm dziesmām koncertos noteikti skanēs arī agrāk radītie Igo izpildītie hiti, kuru autori ir Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Ēriks Ķiģelis, Jānis Strazds, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis, Valts Pūce un arī pats Igo: “Brīva diena”, “Vējš sola lapai debesis”, “Redzēj puisis, redzēj meita”, “Nojausma”, “Mālos pelēkos”, “Ieelpots”, “Bet dzīvē viss ir savādāk”, “Nepiesauc, nepasauc mani vēl”, “Kā senā dziesmā”, “Laika dziesmiņa”, “Meitenei kafejnīcā”, “Pilnmēness naktī”, “Zīlīte” u.c. Turklāt katrā koncertā repertuārs un īpašo viesu sastāvs būs atšķirīgs.

Pēdējos desmit gadus Igo aktīvi pievērsies arī vizuālajai mākslai - top grafikas, paša dizainēti priekšmeti un trauku sērijas. Katru gadu Igo darbi redzami izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Tuvākā gaidāmā izstāde, kurā būs redzama Igo grafika un trauki, aprīlī un maijā būs skatāma Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Paralēli tam Igo attīsta mūzikas un mākslas centru “Ceplis” Mežotnē, kur vada ekskursijas un meistarklases. Arī Igo dizaina priekšmetus, mūzikas albumus, trauku eksemplārus un grāmatas varēs iegādāties jubilejas koncertu vietās.