Busulis noslēdz Valtam Pūcem veltītās koncertsērijas sezonu

 
©Publicitātes foto

No februāra par godu komponista Valta Pūces 60 gadu jubilejai norisinājās viesistabas videokoncertu sērija “Tuvplāni”, kurā piedalījās grupas “Prāta Vētra” un “DDagamba”, kā arī dziedātājs Ralfs Eilands. Noslēdz “Tuvplānu” lapā interneta vietnē “YouTube” atrodamo koncertsēriju Intars Busulis kopā ar “Abonementa orķestri”, kas arīdzan paviesojās viesmīlīgās Pūču ģimenes mājās līvu krastā.

Ikmēneša viesistabas videokoncertos mākslinieki izpildījuši gan Valta Pūces labākās dziesmas, gan savus oriģināldarbus. Šajā gadījumā Intars Busulis kopā ar kolēģiem izvēlējies izpildīt Valta Pūces skaņdarbus ar Raimondas Vazdikas vārdiem - “Tukšas glāzes” un “Eju viens”, kā arī paša sacerēto dziesmu “Debesis” ar Kārļa Vērdiņa vārdiem un kopā ar komponistu Kārli Lāci tapušo kompozīciju “Tuksnesis” ar Jāņa Elsberga vārdiem.

Uz viesistabu uzaicinātie mūziķi starp dziesmām pastāsta arī publiski vēl nedzirdētus stāstus par sadarbību un draudzību ar komponistu.

Intara Busuļa viesošanās loģiski šo pasākumu pārvērš par, iespējams, visdelverīgāko “Tuvplānu” sēriju, jo ar Intaru citādāk gluži vienkārši nav iespējams. “Man bija liels pārsteigums beidzot tik tiešām iepazīties ar grupas “Marana” daiļradi,” atzīst Intars. “Nezināju, ka tai bija tik zvaigžņots sastāvs - Raimonds Ozols, Normunds Šnē, Valta sieva Dace Pūce, par kuru līdz šim domāju tikai kā par kino un TV režisori… Iedziļinājos “Maranas” daiļradē, jo vēlējos izvēlēties dziesmas tieši no tās, un visvairāk man iepatikās šīs divas. Ar Valtu gan esam čomi jau kādu laiku. Dziesmu nezināšana nenozīmē, ka nezinām cits citu kā cilvēki. Labu stāstu par jubilāru man netrūka uzreiz, jo esam kopā rakstījuši dziesmas i ar moldoviešiem, i ar gruzīniem, kas, protams, jau pasaka daudz. Bija ļoti daudz mākslas un tam bija arī sekas. Joprojām savstarpējā komunikācijā ar Valtu mēdzam lietot frāzes no tā radošā procesa. Vārdu sakot - visu cieņu Meistaram, kurš ir lielisks cilvēks un komponists!”

Koncertsērijas “Tuvplāni” organizētāji ir uzņēmējs un pasākumu vadītājs Sandis Miltovičs kopā ar komponista dēlu Valteru Pūci, kurš zināms kā grupas “Dagamba” līderis, komponists un producents. Abi sola nākamo “Tuvplānu” sezonu, kas pagaidām vēl ir ieceres stadijā.