“Labvēlīgais tips” izdod vasaras ballīšu grāvēju “Tukšu tačku”

 
©Linda Leen

Vasara tuvojas, drīzumā sākas grupas “Labvēlīgais tips” koncertsērija “Man jau 30”, apgriezienus uzņem pasaules hokeja čempionāts, beidzies Eirovīzijas it kā dziesmu festivāls, un tieši šis ir īstais laiks, lai jaunais vasaras ballīšu grāvējs “Tukšu tačku” sāktu savu ceļu uz klausītāju atskaņošanas iekārtām.

Dziesmas “Tukšu tačku” galvenā pievienotā vērtība ir tās videoklips, kas noteikti iejūsminās labu vizuālo stāstu cienītājus - it īpaši jau filmēšanai pieaicinātie kailmodeļi…

Video filmēts deju studijas “Fandango” viesmīlīgajās telpās, kultūras centrā “Ulbrokas pērle”, kā arī netālu no Mazā Kalna ielas. Galvenās lomas, izmantojot dienesta stāvokli, grupas dalībnieki atvēlēja paši sev, taču filmēšanā kā īpašie viesi iemūžināti arī “Labvēlīgā tipa” bijušie dalībnieki Anda Budļevska jeb Anda L. un Andris Ābelīte. Par skaistumu un grāciju parūpējās “Fandango” burvīgās dejotājas.

Dziesmas videoversijas scenārija autors un režisors ir Andris Freidenfelds jeb Fredis, kura radošajā biogrāfijā piefiksēti vairāki leģendāri videoklipi Latvijas mūzikas vēsturē - grupas “Jumprava” dziesmai “Pa vējam”, “Instrumentu” hitam “HES un tu”, “Jauna mēness” šedevram “Piekūns skrien debesīs” u.c. “Videoceliņš ir mēģinājums attēlot “parastā mazā cilvēka” jeb, pareizāk sakot, vidēja izmēra cilvēka apjukumu mūsdienu realitātē, vērtību, dzimumu un ēdienkartes maiņas dinamiskajos apstākļos,” sev raksturīgajā nopietnībā komentē Fredis.

Klipu filmēja un montēja Elvis Lācis, kurš sadarbojies ar vairākiem mūziķiem Latvijā, tajā skaitā ar Eirovīzijas iekarotājiem “Citiem zēniem”, repa duetu “Olas”, reibinošo grupu “Singapūras satīns” un vēl citiem. Par dziesmas melodiju parūpējušies Andris Freidenfelds, Ģirts Lūsis, Normunds Jakušonoks un Haralds Stenclavs, par tekstu - Andris Freidenfelds. To visu iemūžināt failos palīdzēja Lotars Lodziņš un Jānis Kalve no “Labo ierakstu studijas”.

Jāatgādina, ka “Labvēlīgais tips” šogad atzīmē trešo desmitgadi, kam par godu izziņota vasaras koncertsērija “Man jau 30”. Koncerti notiks 1. jūlijā Saulkrastu estrādē, 2. jūlijā Ikšķiles estrādē, 8. jūlijā Kalnsētas parkā Saldū, 9. jūlijā Rojā, 15. jūlijā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” Liepājā, 16. jūlijā koncertzālē “Mītava” Jelgavā, 23. jūlijā Kuldīgas estrādē, 5. augustā Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos un 6. augustā Pilskalna estrādē Alūksnē.