Producents komentē "Citi zēni" priekšnesumu Eirovīzijā

 
©Kaspars Krafts / F64

Latvijas grupa "Citi zēni" Eirovīzijas dziesmu konkursā izdarīja labāko, lai arī nespēja iekļūt finālā, šādu vērtējumu sniedza producents Juris Millers.

Grupai "Citi zēni" ar dziesmu "Eat Your Salad" otrdienas vakarā neizdevās iekļūt 66.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā.

Runājot par to, kāpēc apvienībai neizdevās pārvarēt dziesmu konkursa finālu, Millers atzīmēja, ka pagaidām nav zināmi valstu balsojuma rezultāti, tāpēc pagaidām nav zināms tas, vai, piemēram, grupa nav palikusi pirmā "aiz strīpas".

"Ja runājam par veiksmi vai neveiksmi, manuprāt, šeit ir jāvērtē Eiropas noskaņojums. Vakardienas pusfinālā bija divas stilistiski un muzikāli līdzīgas apvienības - no Moldovas un Latvijas. Acīmredzot, Moldovas priekšnesums uzrunājis eiropiešus vairāk nekā Latvijas priekšnesums," sacīja Millers.

Producents, daloties novērojumos no pasākuma vietas, grupai "Citi zēni" nevarot pārmest, piemēram, sliktu dziedājumu, horeogrāfiju vai ko citu. Millera ieskatā, grupa izdarīja ļoti labu darbu, salīdzinot ar vienu vai otru Latvijas pārstāvi aizvadīto gadu laikā. Viņš pieļāva, ka šoreiz Eiropa neuztvēra grupu un tās vēstījumu, kā arī "nebija šajā noskaņā".

Jautāts, vai ticamāk Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarēs mūziķi no Ukrainas, producents atzīmēja, ka, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, arī bukmeikeru prognozes nav mainījušās - Ukraina patlaban ir līderpozīcijās. Millera ieskatā, Ukrainas skaņdarbs, iespējams, nav tas pats labākais šajā gadā, bet, ja Ukraina uzvarēs, tas būs Eiropas vienotības žests, atbalstot Ukrainas tautu.

"Mūziķi, kas atrodas Turīnā, pārsvarā visi piekrīt, ka Ukrainai šogad ir jāuzvar un cīņa notiek par 2.vietu. Runājot ar vairāku valstu mūziķiem, var secināt, ka viņi saprot, ka Ukrainai būtu jāuzvar un tas ir Eiropas vienotības žests, vai tas piepildīsies, to mēs redzēsim sestdien," sacīja producents.

Runājot par Latvijas pārstāvju sekmēm konkursā, Millers pievērsās jautājumam, vai Latvijas Televīzija izdarījusi visu, ko varēja, atbalstot Latvijas pārstāvjus. Millers uzsvēra, ka dalība Eirovīzijā pamatā balstījusies uz pašu mūziķu un privātu sponsoru entuziasmu un finansējumu, bet ne ar valsts atbalstu. Viņš norādīja, ka arī tas ir viens no iespējamiem ilgstošu neveiksmju problēmām un cēloņiem, kādēļ Latvija nespēj izrauties no pusfināliem.

Jau rakstīts, ka šogad no pirmā pusfināla Latviju apsteidza un finālam kvalificējās Šveice, Moldova, Ukraina, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Armēnija, Islande un Grieķija.

Grupa "Citi zēni" ar dziesmu "Eat Your Salad" tiesības pārstāvēt Latviju šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ieguva, uzvarot Latvijas Televīzijas rīkotajā dziesmu konkursā "Supernova 2022".

Muzikālo apvienību veido vokālists Jānis Pētersons, vokālists un saksofonists Dagnis Roziņš, taustiņinstrumentālists Reinis Višķeris, ģitārists Krišjānis Ozols. Grupā bungas spēlē Toms Kagainis, bet basu - Roberts Memmēns.