Elizabete Vētra izdod smeldzīgu dziesmu Ukrainas atbalstam

 
©Publicitātes foto

Lai izteiktu atbalstu Ukrainas tautai, jaunu dziesmu “We Will Rebuild Ukraine” un tās un video publicējusi grupas “Franco Franco” sastāvā iepazītā mūziķe Elizabete Vētra. Šī ir viņas pirmā solo dziesma.

Ideja par dziesmu un video radusies, iedvesmojoties no Katrīnas Gupalo īstenotā projekta “Latvia For Ukraine”, kura ietvaros tapa dziesma “Resistance”, tajā piedaloties vairāk nekā 40 mūziķiem, tostarp arī Elizabetei Vētrai.

“Mūzika ir spēcīgs izteiksmes veids, universāla valoda, ar kuras palīdzību pasaule var kļūt vienotāka. Man nav tanku, ieroču un munīcijas, kuru nosūtīt Ukrainai, bet es varu likt lietā savu balsi, paust savu nostāju un iedvesmot citus darīt tāpat,” norāda Elizabete. “Krievijas izraisītā kara rezultātā Ukrainā nežēlīgā nāvē ir gājuši bojā un joprojām mirst cilvēki. Es noliecu galvu visu mirušo priekšā, sāpēs esmu kopā ar tiem, kuri ir zaudējuši savus tuvos un mīļos, un reizē arī sūtu cerības staru, ka mēs dosimies palīdzēt Ukrainu būvēt no jauna. Ukraina nav un nepaliks viena!”

Dziesmas ieraksts tapis skaņu inženiera un mūziķa Reiņa Kārkliņa vadībā, bet video filmēts Cēsīs, Neredzīgo kvartāla telpās. Tā idejas autore un producente ir pati Elizabete, sadarbojoties ar video operatoru Aleksandru Muižnieku un līdzproducenti Terēzi Stālmani, kuriem arī šis projekts bijis ļoti nozīmīgs. “Mums visiem šis laiks ir kā spēcīgs atgādinājums tam, cik trausls jēdziens mūsdienu šķietami demokrātiskajā un attīstītajā pasaulē ir brīvība,” savās pārdomās dalās Aleksandrs. “Man šķiet, katram no mums kaut nedaudz ar saviem darbiem ir jāpievērš sabiedrības uzmanība tam, kas šobrīd notiek Ukrainā. Tieši šī iemesla dēļ projekts “We Will Rebuild Ukraine” man bija ļoti svarīgs un nozīmīgs. Paldies par iespēju paust arī savu nostāju un atbalstu Ukrainai tieši šādā veidā,” papildina Terēze.