Noskaidroti Eirovīzijas nacionālās atlases pretendenti

 

Par tiesībām 2011. gadā iegūt ceļazīmi uz Diseldorfu, Vācijā, kur notiks 56. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss cīnīsies 20 no 71 kandidāta. Pretendentu vidū ir virkne bijušie Eirovīzijas nacionālo atlašu dalībnieki.

Atšķirībā no diviem iepriekšējiem gadiem, šogad konkursa organizatori atgriežas pie agrāk izmantotās prakses – diviem pusfināliem. Katrā pusfināla kārtā piedalīsies 10 dziesmas, no kurām piecas kvalificēsies finālam: trīs dziesmas noteiks skatītāju telefonbalsojums, bet divas izvirzīs žūrija. Bet absolūts jaunums šīgada Nacionālajā atlasē būs izaicinājuma kārta, kurā piedalīsies 10 dziesmas, kas pēc pusfināla kārtu rezultātiem nebūs kvalificējušās finālam. Šajā kārtā finālam kvalificēsies divas dziesmas, no kurām vienu noteiks televīzijas skatītāju balsojums, bet otru - žūrija.

Pirmais pusfināls Latvijas Televīzijas (LTV) 1. kanāla ēterā risināsies 2011. gada 5. februārī, otrais - 12. februārī, papildkārta jeb izaicinājuma kārta – 19. februārī, bet Nacionālās atlases fināls - 26. februārī LTV1 tiešraidē no Ventspils teātra nama „Jūras vārti”.

„Liels paldies LTV uzticamajam un ilglaicīgajam sadarbības partnerim - Ventspils pilsētai, kurai pateicoties, LTV arī šogad var organizēt Eirovīzijas Nacionālās atlases kārtu un nodrošināt Latvijas mūziķu piedalīšanos Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Ventspils pilsēta ir atbalstījusi Eirovīzijas dziesmu konkursa organizēšanu Latvijā jau no pirmā Latvijas dalības gada tajā un šogad tika svinēta 10 gadu jubileja, kopš kopīgi tiek organizēts šis Latvijas mūziķiem tik nozīmīgais mūzikas konkurss," teica LTV valdes loceklis Edgars Kots.

Eirovīzijas dziesmu konkursa starptautisko sakaru koordinatore Zita Kaminska šodienas preses konferencē informēja par vairākiem Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa jaunumiem.

„56. Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Vācijas pilsētā Diseldorfā. Par tiesībām rīkot konkursu cīnījās četras pilsētas: Berlīne, Hamburga, Hanovere un Diseldorfa, bet izvēle krita par labu Diseldorfai, pateicoties tās varenajai „Esprit arēnai” ar 54 400 sēdvietām, kā arī tam, ka šī pilsēta atrodas labā piekļuves zonā Beļģijai un Nīderlandei. 12. decembrī jau tika uzsākta biļešu tirdzniecība uz Eirovīzijas dziesmu konkursa starptautisko finālu. Pavisam ir pieejamas 35 000 biļešu, kuras būšot lētākas kā iepriekšējā konkursa norises vietā – Oslo (cena būs no 89-189 EUR). Biļetes ir pieejamas internetā – oficiālajā tirdzniecības mājas lapā Dticket.de. Savukārt pusfinālu biļetes būs pieejamas janvāra beigās, kad būs skaidri zināms, kuras valstis piedalās pirmajā un kuras otrajā pusfinālā. Lielākais jaunums ir tas, ka pēc 13 gadu pārtraukuma Eirovīzijas dziesmu konkursā atgriežas Itālija! Kā zināms, Itālija divas reizes arī bijusi konkursa uzvarētāja un rīkotāja. Konkursa vadības grupa lems, vai Itāliju pievienot tā sauktajam “Big 4” – lielajam četriniekam, kurā ietilpst Vācija, Francija, Spānija un Anglija. Tādā gadījumā Itālija Diseldorfā startēs uzreiz konkursa finālā. Savukārt pēc astoņu gadu sekmīga darba no Eirovīzijas dziesmu konkursa galvenā vadītāja amata atvadās Svante Stokseliuss un viņa vietā ir apstiprināts Jons Ola Sands, kurš lieliski veicis Galvenā producenta darbu Eirovīzijas dziesmu konkursā Oslo un Eirovīzijas bērnu dziesmu konkursā Lillehammerē 2004. gadā,” komentē LTV pārstāve.

Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 10. un 12. maijā, bet fināls 14.maijā. Tiešraide paredzēta uz vismaz 45 valstīm.

Eirovīzijas nacionālajai atlasei izvirzītās dziesmas (iesniegšanas secībā)

1. Beautiful World

Mūzika/teksts/izpilda: Juris Ludženieks

2. Look Back At Me Again

Mūzika/teksts/izpilda: Elīna Krastiņa-Grence

3. Live On!

Mūzika/izpilda: Oksana Ļepska

Teksts: Oļegs Borošņevs

4. Banjo Laura

Mūzika/teksts/izpilda: Lauris Reiniks

5. Upside Down

Mūzika: Aivars Rakovskis

Teksts: Agnese Rakovska

Izpilda: Agnese Rakovska (Triānas parks)

6. Magnet

Mūzika: Kārlis Būmeisters (Kaža)

Teksts: Kārlis Būmeisters (Kaža), Dace Upīte

Izpilda: Dace Upīte

7. Positively Thinking

Mūzika: Aldis Zaļūksnis (Midis)

Teksts: Mārtiņš Poļakovskis (Holis)

Izpilda: Grupa Crazy Dolls

8. Angel In Disguise

Mūzika/teksts: Marats Ogļezņevs

Izpilda: Marats Ogļezņevs, Emīls Balceris

9. Rough Enough

Mūzika: Andris Barons, Atis Zviedris (Flame)

Teksts: Atis Zviedris (Flame)

Izpilda: Ģirts Zebuliņš, Atis Zviedris (Flame)

10. Daylight

Mūzika: Andris Freidenfelds, Ģirts Lūsis, Normunds Jakušonoks

Teksts: Andris Freidenfelds, Ģirts Lūsis, Normunds Jakušonoks, Valdis Čirksts

Izpildītājs tiks precizēts; demo izpilda Kaspars Tīmanis un Labvēlīgais tips

11. Let Me Be

Mūzika/teksts: Ingars Viļums

Izpilda: Emīls Balceris

12. Cinderella

Mūzika/teksts: Ingars Viļums

Izpilda: Ivo Grīsniņš-Grīslis

13. It’s Not Easy

Mūzika: Māris Elksnis

Teksts: Līga Markova, Dace Upīte

Izpilda: Dace Upīte, Nikolajs Puzikovs

14. Love Is Like An Aeroplane

Mūzika: Gints Stankevičs

Teksts: Guntars Račs

Izpilda: Liene Bronuša (Candy)

15. Don’t Stop The Dance

Mūzika: Māris Sloka, Artūrs Palkevičs

Teksts: Guntars Račs

Izpilda: Evija Sloka

16. Walking On My Tiptoes

Mūzika: Andris Riekstiņš

Teksts: Krišs Riekstiņš

Izpilda: Ineta Rudzīte, Uldis Timma

17. Summer Night

Mūzika: Edgars Viļums

Teksts: Santa Dzalbe

Izpilda: Grupa The Secretz

18. You Are

Mūzika: Jurijs Koškins

Teksts: Evilena Protektore

Izpilda: Grupa Pieneņu vīns

19. Let It Be Me

Mūzika/teksts/izpilda: Jānis Stībelis

20. Hop

Mūzika/teksts: Mārtiņš Freimanis

Izpilda: Grupa Blitze