„Muzikālās bankas” finālšovu vadīs Pētersons no “Citiem zēniem”

 
©Publicitātes foto

Jau šosestdien, 29. janvārī, Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks „Muzikālās bankas” finālšovs, noskaidrojot, kura no klausītāju un ekspertu izraudzītām 15 dziesmām kļūs par 2021. gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā.

Latvijas Radio 2 rīkotās dziesmu aptaujas “Muzikālā banka” finālšovu pulksten 21.05 tiešraidē būs iespējams klausīties un vērot Latvijas Radio 2, LTV1, Replay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Krāšņo apbalvošanas ceremoniju vadīs grupas „Citi Zēni” mūziķis Jānis Pētersons, bet scenāriju veidojis humorists Edgars Bāliņš. Uz skatuves kāps un par šī gada vērtīgākās dziesmas titulu cīnīsies pašmāju mūziķi un to apvienības, tostarp arī līdz šim visvairāk titulētie „Muzikālās bankas” uzvarētāji Dons, “Prāta Vētra”, Intars Busulis un citi.

“Jau tradicionāli “Muzikālās bankas” vadīšana tiek uzticēta cilvēkam no mūziķu aprindām, tādēļ šogad izvēlēts vienas no pašmāju enerģiskākās un ekspresīvākās grupas „Citi Zēni” līderis Jānis Pētersons. Jānis ir gan izcils mūziķis, gan pasākumu vadītājs, un, to apvienojot ar humorista Edgara Bāliņa veidoto pasākuma scenāriju, nešaubīgi sanāks lielisks gala rezultāts,” pauž Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš. Viņš pats kopā ar kolēģi Līnu Rudzoni aizskatuvē intervēs mūziķus.

Finālšova pirmajā daļā uz skatuves kāps 15 finālisti: Aminata ar dziesmu „Acis sāļas”, Katō & ZeBrene ar dziesmu „Es tā jūtos”, “Astro’n’out” ar kompozīciju „Lidmašīnas režīmā”, grupa “Citi Zēni” ar „Limuzīns uz krīta”, “Instrumenti”, izpildot dziesmu „Paraksts”, “Prāta Vētra”, Dons un Intars Busulis ar kopdziesmu „Piedošana”, “Singapūras Satīns” un Samanta Tīna ar „Plāksteris”, Marta & Patrisha ar „Prom”, Marta Ritova un Ozols ar dziesmu „Sākam no jauna”, Aija Andrejeva & ZeBrene, izpildot dziesmu „Šamanis”, Dons ar „Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)”, Dārta Stepanova un “Dagamba” ar „Tālāk jāiet”, Ivo Fomins ar dziesmu „Tu man esi”, “Prāta Vētra” un “Tautumeitas” ar „Tur, kur Dieva kamanas slīd”, kā arī Intars Busulis un Abonementa orķestris ar dziesmu „Vai”. Pēc finālistu priekšnesumiem sāksies 15 minūšu tiešraides telefonbalsojums, kas par 50% var ietekmēt iepriekš notikušos pirmās un otrās kārtas balsojuma rezultātus.

Balsojuma laikā uzstāsies grupa „The Sound Poets” un Jānis Šipkēvics, kā arī tiks ieskandināts komponista Zigmara Liepiņa jubilejas gads. Gaidāmi arī citi muzikāli pārsteigumi. Viens no tiem - Latvijas Radio 2 ētera personību radītā dziesma „Tas ir tā vērts”. Dziesmas vārdu autors ir Guntars Račs, bet mūzikas - Latvijas Radio 2 ētera personība Mārtiņš Kanters, savukārt producents ir Kaspars Ansons. Uz skatuves kāps dziedošās LR2 personības - Mārtiņš Kanters, Antra Stafecka, Velga Vītola un Kaspars Markševics.