RECENZIJA: Tori Amos “Ocean To Ocean”

 
©Publicitātes foto

Torija Eimosa – šīs amerikāņu dziedātājas, dziesmu autores un pianistes vārds komentārus neprasa.

Nu jau 58 gadus vecās mūziķes diskogrāfijā ir 16 studijas albumi, no kuriem veiksmīgākie meklējami ap gadsimtu miju. Pazīstamākie hiti - “Crucify”, “Silent All These Years”, “God”, “Cornflake Girl”, “Caught A Lite Sneeze”, “Professional Widow”, “Spark”, “1000 Oceans”, “Flavor” un “A Sorta Fairytale”. Ar augstiem apbalvojumiem Eimosa īpaši nevar palepoties - astoņas “Grammy” nominācijas, protams, nav slikti, taču tik ilgas karjeras laikā un ar tik lielu talantu apveltītai mūziķei droši vien bijis pamats cerēt arī uz ko lielāku. Tā kā Eimosas iepriekšējais studijas albums “Native Invader” tika izdots 2017. gadā, izdevējiem bija iemesls saukt mūziķes jaunāko darbu “Ocean To Ocean” par “ļoti gaidīto albumu” - četri gadi tomēr ir pietiekami ilgs laiks, lai pagūtu pēc viņas sailgoties. Albums ir par ģimeniskām lietām un mīlestību, emocionālu un arī ģeogrāfisku atšķirtību, par vides jautājumiem un, protams, arī pandēmijas problēmām. Šajā laikā Torija piedzīvojusi personīgus pārdzīvojumus un viņas sirdi ķērušas arī politiskās negācijas (piemēram, 6. janvāra trakumi Kapitolijā) - arī par to jaunajā albumā.

PAR. Sirsnīgs albums, kura skanējumā daudzi velk paralēles ar Torijas Eimosas agrīnā perioda darbiem, līdz pat debijas albumam “Little Earthquakes” (1992) - tas ir ļoti cienījams salīdzinājums. Šis ir ļoti personisks un emocionāls darbs - dziesmā “Speaking With Trees” Torija stāsta par savas mātes Mērijas nāvi, un šī bēdīgā tēma skarta vēl pāris skaņdarbos. Dzīvespriecīgākās un varbūt tāpēc arī ieteicamākās dziesmas ir elegantā “Devil’s Bane” un spilgtām basģitāras partijām apveltītā “Spies”, ar kaut ko prātā aizķeras arī “Metal Water Wood”. Uzteicams arī Torijas vīrs Marks Houlijs pie ģitāras un orķestra aranžijas Džima Filipa Šenalē vadībā.

PRET. Lai gan albums iznācis jau oktobra beigās, atsauksmes par to lasīt nav sanācis. Nekāds brīnums - ko gan par šo darbu teikt?! Savus klausītājus Torija Eimosa nezaudēs, bet arī jaunus pilnīgi noteikti neiegūs.