Katō un ZeBrene laiž klajā videoklipu

 
©Publicitātes foto

Dziedātāja Katō (Anna Zankovska) laidusi klajā videoklipu savam pirmajam duetam ar nosaukumu “Es tā jūtos”, kas tapis sadarbībā ar mūziķi ZeBrene. Dziesma ir vadošais singls no septembrī izdotā pilnmetrāžas albuma ar tādu pat nosaukumu.

Dziesmas “Es tā jūtos” pamatā ir stāsts par apjukumu, kas radies neizrunātu jautājumu un līdz galam nenoskaidrotu attiecību rezultātā. “Nonākt pie mūzikas video koncepta šoreiz nebija viegls uzdevums, jo nevēlējāmies radīt tradicionālu mīlas stāstu. Videoklipa darbība norisinās iedomu pasaulē, un to papildina vienpadsmit būtnes, kuras šķietami dzīvo sievietes galvā. Tās mudina uz neloģiskām rīcībām un nepamatotām domām. Troses, kurās iekārts mans tēls, stiepjas “Visumā”, simbolizējot to, ka ne vienmēr cilvēks ir tas, kurš kontrolē situāciju. Turpretī ZeBrenes - vīrieša - tēls ir harmonijā ar sevi, tomēr nepiepildīts un bezspēcīgs, ko atspoguļo tumsa un tukšums visapkārt,” stāsta Katō.

Jāpiebilst, ka viņas videoklipi ir vieni no interesantākajiem un skatāmākajiem latvju popmūzika, un jaunais video nav izņēmums.

“Turpinot sadarbību ar Katō, mēģinām atrast aizvien jaunus risinājumus, kas ļautu katram iesaistītajam personāžam pievērsties procesam ar eksperimentālu interesi kā no mākslinieciskās puses, tā arī tehniskā sarežģītības līmeņa. Šis klips komandai bija izaicinājums, kuru dienas beigās izdevās realizēt tikai strādājot kā vienam veselam mehānismam,” par videoklipu stāsta operators inscenētājs Ivo Skanstiņš. “Mans prieks sadarbojoties ar Katō noteikti ir viņas spēja noticēt komandas redzējumam un ticība procesam pilnībā. Strādājot pie šī projekta, ir izdevies viņas vēlmes attīstīt rezultātā, kas izceļ dziesmas melodiju un tekstus arī vizuālā kontekstā. Jāuzteic arī iespēja iesildīt Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma telpas, kas šāda veida projektam bija ļoti pateicīgas gan vizuāli, gan arī tehniski nodrošinātas līmenī, kas darba procesam ļāva būt plūstošam.”