“LV džeza sērijā 2021” uzstāsies pianists Toms Mikāls

 
©Publicitātes foto

Šī mēneša beigās, 28. oktobrī, ar jaunā pianista un komponista Toma Mikāla kvinteta un dziedātājas Kristīnes Prauliņas uzstāšanos turpināsies “LV džeza sērija 2021”, kurā gan klātienē, gan tiešraidē tiek piedāvāti latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncerti leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā.

Toma Mikāla džeza kvintets “LV džeza sērijā 2021” piedāvās oriģinālmūziku ar īpaši veidotiem aranžējumiem un neparastām improvizācijām, uzsvaru liekot uz instrumentālo mūziku, ik pa laikam tai pievienojot arī jaudīgo Kristīnes Prauliņas vokālu. Koncertprogrammā dzirdamo kompozīciju raksturs plešas amplitūdā no mierīgām un atturīgām melodijām līdz ugunīgiem un aizraujošiem skaņu izvirdumiem, kas klausītājiem sniegs iespēju piedzīvot emocionāli piepildītu un muzikāli bagātīgu koncertvakaru. Programmas pamats būvēts uz spēcīgas ritma sekcijas, ko Toms veido kopā ar tādiem jau atzītiem meistariem kā Kasparu Kurdeko (sitamie instrumenti) un Reini Ozoliņu (kontrabass), pievienojoties arī mūziķiem ar brīnišķīgu improvizācijas prasmi - Kārlim Auziņam (saksofons) un Rūtai Sīpolai (flauta).

Toms Mikāls absolvējis Prinča Klausa konservatoriju Nīderlandē, spēlējis dažādos starptautiskos projektos un piedalījies vairāku albumu ierakstos, koncertējis kopā ar tādiem pašmāju māksliniekiem kā Aija Andrejeva, Aminata, Elza Rozentāle un Evija Vēbere. Šogad nāca klajā arī viņa paša debijas minialbums “Teikas”, kurā apkopotas klavieru improvizācijas par lietām, vietām un cilvēkiem.

“LV džeza sērija” iecerēta kā ikgadējs pasākums, kas arī turpmāk piedāvās klausītājiem iepazīties ar jaunākajām tendencēm Latvijas džezā un būs kā vēl viena publiskā platforma jaunajiem mūziķiem. Koncerti plānoti reizi mēnesī līdz pat gada beigām, un mūziķi tajos piedāvā jaunas programmas. Pēc koncertiem to ieraksti savukārt tiek piedāvāti starptautiskajam džeza mūzikas komunikācijas tīklam “Europe Jazz Network”, kurā apvienojušies vairāk nekā 250 Eiropas džeza festivālu, regulāro pasākumu un koncertvietu organizētāji un uzturētāji. Tādējādi latviešu mākslinieku jaunās džeza programmas tiek popularizētas arī starptautiskajā apritē.