RECENZIJA: Lorde “Solar Power”

 
©Publicitātes foto

Jaunzēlandes dziedātāja un dziesmu autore ar horvātu asinīm Lorde, īstajā vārdā Ella Marija Lani Jeliča-O'Konora, savulaik jau 13 gadu vecumā parakstīja līgumu ar ietekmīgo ierakstu koncernu “Universal Music Group”, bet, kad viņai bija 17 gadu, klajā nāca debijas minialbums “The Love Club EP” (2013).

Galvenā tā pērle bija hits “Royals”, kas vēlāk saņēma pat divas “Grammy” balvas, tostarp arī kā “Gada dziesma”. Šis sasniegums Lorde ierakstīja mūzikas rekordu grāmatās, dziedātājai kļūstot par trešo jaunāko “Grammy” patafonu saņēmušo mākslinieci. Arī debijas albums “Pure Heroine” tika uzņemts gana labi, taču turpinājumā Lorde izvēlējās nesteigties - “Solar Power” ir tikai trešais viņas studijas lieldarbs. Kādi panākumi? Ja albums “Melodrama” (2017) ierindojās gan Apvienotās Karalistes, gan Amerikas, gan Austrālijas topu pirmajās ailēs, tad “Solar Power” ir pirmais “tikai” Britu salās, bet štatos piektais. Tas nu tā - katram tādus panākumus... Kritiķu domas par Lorde darbu dalījušās, turklāt gan vērtējumā, gan stilistiskajos apzīmējumos. “NME” tam devuši visas piecas zvaigznes, “Rolling Stone” - trīsarpus, bet, piemēram, “The Independent” - tikai divas. Albumā esot saklausāms indīfolks, folkpops, psihedēliskais pops, psihedēliskais folks - “Solar Power” tiešām blandās kaut kur visos minētajos stilos. Jāpiebilst, ka Lorde atkal sadarbojusies ar slaveno Džeku Antonoffu, kurš iejuties dziesmu līdzautora un producenta lomās.

PAR. Simpātisks albumiņš. Nu, vismaz atstāts skanam fonā, tas ikdienas nodarbes netraucēs un pat nemanāmi radīs labāku noskaņojumu. Kopumā ducis dziesmu, no kurām īpašāk varētu izcelt intriģējoši noslēpumaino “Solar Power”, trauslo “California” un niansēto “Fallen Fruit”, varbūt arī relatīvi kustīgāko “Secrets From A Girl (Who’s Seen it All)” un rotaļīgo “Mood Ring”.

PRET. Grūti iedomāties kaut vienu iemeslu, kāpēc ieteikt klausīties tieši šo un nevis kādu citu albumu - “Solar Power” ir liekams tajā plauktiņā, kurā putekļus krāj dažādi diski zem apzīmējuma “variet klausīties, bet variet arī neklausīties”.