Sākusies dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” septītā sesija

 
©Publicitātes foto

Šonedēļ rit dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” septītā sesija, kas nozīmē, ka drīzumā radiostacijas pārpludinās jauni un cerīgi hiti. Arī šogad nometnē piedalās tikai pašmāju mūziķi un producenti, lai nodotos kopīgam mērķim – radītu potenciālu radio hitu.

“RigaLive” pirmajā dienā notika dalībnieku iepazīšanās, kā arī vairākas lekcijas un meistarklases ar pašmāju mūzikas nozares profesionāļiem - mūziķi un komponistu Edgaru Šubrovski, kā arī “Warner Music Baltics” Latvijas pārstāvi un mūzikas menedžmenta konsultanti Inesi Saulāju-Dobeli. Pirmajā dienā dalībniekiem tika organizēta arī informatīvi izglītojoša meistarklase ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) ekspertēm Agati Silovu un Lienu Grīnu.

Nometnes otrajā un trešajā dienā dalībnieki tiek sadalīti komandās tā, lai katrā būtu dziesmu autors, izpildītājs un producents. Šādā sastāvā komandas strādās visas dienas garumā, radot jaunu skaņdarbu un vakarā to jau prezentējot ne vien pārējiem dalībniekiem, bet arī mūzikas industrijas ekspertiem, kuri vērtēs radītā singla potenciālu, formātu un šī brīža aktualitāti. Interesanti ir tas, ka katru dienu komandas tiek izveidotas no jauna, tādējādi sniedzot iespēju sastrādāties dažādiem cilvēkiem un gūt aizvien jaunu pieredzi. Viens no “RigaLive” mērķiem ir tādu skaņdarbu radīšana, kas spētu uzrunāt vidējo klausītāju, un kam ir potenciāls nokļūt radio apritē un mūzikas atskaņošanas topos.

“Covid-19 ir viesis savas izmaiņas arī nometnes norisē. Šī ir jau otrā sesija, kurā piedalās tikai pašmāju mūziķi un producenti. Priecē, ka, neraugoties uz šo situāciju, ārzemnieki tāpat izrāda interesi un jautā, kad varētu būt nākamā iespēja atkal piedalīties arī mūziķiem no citām valstīm. Liels prieks arī par to, ka saņemam aizvien vairāk pieteikumu uz “RigaLive”. Piesakās ne tikai jaunie censoņi, bet arī savu vārdu pašmāju mūzikā jau pierādījuši un populāri mākslinieki, kas, manuprāt, parāda nometnes plašo spektru un nozīmīgumu. Dalībnieki piesakās atkārtoti arī uz nākamajām nometnēm, kas ir teju kā kompliments, jo var just, ka viņam šeit ir paticis,” stāsta “RigaLive” organizatore Agnese Cimuška-Rekke.