Iesāksies jauns mūzikas projekts “LV džeza sērija 2021”

 
©Matiss Cudars

Šonedēļ tiek uzsākta “LV džeza sērija 2021”, kas tiešsaistes formātā piedāvās latviešu džeza mūzikas izpildītāju koncertus leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā. Koncerti notiks reizi mēnesī līdz pat gada beigām. 

Koncertu sēriju šo ceturtdien, 29. jūlijā, uzsāks džeza ģitārists, komponists un konkursa “Riga Jazz Stage” laureāts Matīss Čudars kopā ar basģitāristu Edvīnu Ozolu un bundzinieku Ivaru Arutjunjanu. Pats Matīss Čudars par savu jauno koncertprogrammu stāsta, ka “tā veltīta nezināmā atrašanai zināmajā”. Trio iet mūsdienu džeza ceļu, meklējot pagriezienus ārpus tradicionālās žanra formulas un mākslinieciski pilnvērtīgi atrodot arvien jaunus muzikālos risinājumus.

Jaunas koncertprogrammas “LV džeza sērijā 2021” piedāvās arī ģitārists Rihards Lībietis ar grupu “Rihards Lībietis Orchestra”, vokālā grupa “Insomnia”, pianists Krists Saržants, pianists un komponists Toms Mikāls ar džeza kvintetu. “LV džeza sērijas 2021” koncerti būs pieejami tiešsaistes formātā - pieejas kods nopērkams www.aula.lv, tā cena ir seši eiro.

Koncertu video ieraksti pēc to norises tiks piedāvāti starptautiskajam džeza mūzikas tīklam “Europe Jazz Network”, kurā apvienojušies vairāk nekā 250 Eiropas džeza festivālu, pasākumu un koncertvietu organizētāji, tādējādi mākslinieku jaunās džeza programmas tiks popularizētas arī starptautiskajā apritē. “LV džeza sērija” iecerēta kā ikgadējs pasākums, kas piedāvās klausītājiem iepazīties ar jaunākajām tendencēm Latvijas džezā un būs kā vēl viena publiskā platforma jaunajiem māksliniekiem.