Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Izklaide \ Mūzika

Notiks latviešu kino dziesmu svētki

© Publicitātes foto

Dziesmas, kas dzimušas latviešu kinofilmās un jau kļuvušas par leģendām, šovasar vienos “Latviešu kino dziesmu svētkos”, kuru koncerti sāksies 23. jūlijā Baldones Vanagkalna estrādē, turpināsies vēl sešās Latvijas pilsētās un noslēgsies 28. augustā Kuldīgas estrādē.

Labāko latviešu kino dziesmu izlasi šajos svētkos izdziedās Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Anmary (Linda Dinsberga), Dainis Skutelis un instrumentālā grupa Jura Kristona vadībā. Šajos koncertos izskanēs no kinofilmām “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Vella kalpi”, “Mans draugs nenopietns cilvēks”, “Melnā vēža spīlēs”, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Tās dullās Paulīnes dēļ”, “Īsa pamācība mīlēšanā”, “Likteņdzirnas”, “Emīla nedarbi”, “Elpojiet dziļi”, “Klāvs Mārtiņa dēls”, “Teātris”, “Vajadzīga soliste”, “Zvejnieka dēls”, “Maija un Paija”, “Sprīdītis” u.c. Koncertu producents Aigars Dinsbergs tic, ka, spītējot sarežģītajai situācijai, tieši kopā būšana dziesmās ir tas, kas vajadzīgs šobrīd ikvienam: “Dziesmās ir spēks, kas ļauj pārvarēt bailes, dziedina prātu un sasilda dvēseli. Būsim atkal kopā - vienā valodā, vienā ritmā, vienā dziesmā. Ar dzīvesprieku un degsmi, ar nostaļģiju un atmiņām, ar lepnumu un mīlestību par to tautas spēku, kas nes katru no mums un visus kopā nākotnē.”

Latviešu kino dziesmu svētki izskanēs 23. jūlijā Baldones Vanagkalna estrādē, 30. jūlijā Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, 6. augustā Rožupes estrādē Līvānos, 7. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē, 13. augustā Madonas estrādē, 20. augustā Talsu pilskalnā, 21. augustā Alūksnes pilssalas estrādē, 27. augustā Ikšķiles estrādē un 28. augustā Kuldīgas estrādē.