“Latvian Voices” ar jaunu dziesmu izsludina digitālā “a cappella” festivāla programmu

 
©Publicitātes foto

Šogad jau piekto reizi notiks “Latvian Voices a cappella festivāls”, bet, pielāgojoties esošajiem apstākļiem, pirmo reizi tas risināsies digitālā formā. Festivāla norises plānotas bez maksas 18. un 19. jūnijā.

Šī gada “a capella” festivāla “hedlaineri” ir somu vokālā grupa “Rajaton”, kas uzstājušies vairāk nekā 25 pasaules valstīs un pārdevuši vairāk nekā 100 000 albumu kopijas. “Rajaton” ar īpašu priekšnesumu festivāla “YouTube” un “Facebook” kanālos uzstāsies 18. jūnijā, savukārt 19. jūnija vakarā tiešraidē no Valmieras uzstāsies vokālā grupa “The Garden”, “Latvian Voices” un Jānis Strazdiņš.

Kā ierasts, tiks turpināta arī festivāla izglītības un meistarklašu tradīcija. 18. un 19. jūnijā visas dienas garumā tiešsaistē norisināsies desmit dažādas meistarklases par “a cappella” tēmu, sākot no balss kā instrumenta iepazīšanu, beidzot ar bītboksu paņēmienu apguvi un ieteikumiem starptautisko koncertceļojumu menedžmentā. Tās vadīs gan “Latvian Voices” dalībnieces un Jānis Strazdiņš, gan pieredzējuši ārzemju lektori - Jussi Chydenius no somu grupas “Rajaton”, bītboksa mākslinieks Daniel Barke no Vācijas un Christian Hacker no “Hacker Music Management” Vācijā.

Šajā jubilejas festivāla izlaidumā iecerēts ieviest arī jaunu tradīciju - raidījumu ciklu “”A cappella” sarunas”, kas tiks publicēts grupas sociālajos kontos katru jūnija ceturtdienu pirms festivāla atklāšanas. Turklāt grupa “Latvian Voices” dāvās klausītājiem jaunu dziesmu un video “Vaivari vai nevari”. Tā ir Lauras Jēkabsones radīta dziesma, kas tapusi ilgās pēc “Latvian Voices” ierastajiem koncertu izbraucieniem un arī vienkārši kā sirsnīgs joks. Grupas dalībniece Beāte Krūmiņa stāsta: “Dziesma ir dažādu Latvijas vietvārdu spēle, kas pamudināja mūs šīs vietas apciemot - no Papes līdz Ludzai, iepazīstot arī vēl līdz šim neatklātas Latvijas pērles. Ar vienu noklausīšanās reizi noteikti nepietiek, lai sadzirdētu visu iekodēto. Novēlam ikvienam pieņemt izaicinājumu ““Vaivari vai nevari” apceļot Latviju?” un ļoti ceram, ka drīz visās šajās vietās tiksimies koncertos.”