Andrejs Osokins nominēts vācu klasiskās mūzikas balvai trīs kategorijās

 
©Publicitātes foto

Paziņoti vācu prestižās klasiskās mūzikas balvas “Opus Klassik”  nominanti, kuru vidū ar trīs nominācijām ir arī latviešu pianists Andrejs Osokins. “Prima Classic” mūzikas izdevniecībā radītais Osokina albums “Two Worlds” nominēts kategorijās “Gada labākais instrumentālists”, “Klasika bez robežām” un “Gada labākais solo izpildījums”.

Tradicionāli “Opus Klassik” (agrāk “Echo Klassik”) balvu pasniegšanas ceremonijas notiek oktobrī koncertzālē “Konzerthaus Berlin”. Šī gada nominantu vidū līdz ar Andreju Osokinu dažādās balvas kategorijās ir arī Hanss Cimmers, Marta Argeriča, Daniels Bārenboims, Marina Rebeka, Elīna Garanča, Andris Nelsons, Gidons Krēmers un citi izcili latviešu un citvalstu mūziķi. “Esmu ārkārtīgi laimīgs, jūtu pārpildīts un pateicīgs “Prima Classic” komandai un īpaši Marinai Rebekai par uzticēšanos šī albuma ierakstā. Tas bija neaizmirstami skaists process, un man ir neizsakāms prieks, ka Latvijas Radio studijā ierakstītais albums ieguvis tik augstu starptautiskas žūrijas novērtējumu. Lepojos ar to, cik daudz brīnišķīgu latviešu mūziķu nominēti šai balvai, kas kārtējo reizi pierāda, ka Latvija patiešām ir pasaules mūzikas lielvalsts!” saka Andrejs Osokins.

Andreja Osokina albums “Two Worlds” (“Divas pasaules”) tika laists klajā martā amerikāņu mūzikas izdevniecībā “Prima Classic”. Tas veltīts diviem izciliem komponistiem - Džordžam Geršvinam un Klodam Debisī, atklājot abus komponistus kā jauna stila klaviermūzikas veidotājus un 20. gadsimta sākumu kā meklējumu un eksperimentu laiku mūzikā. Ieraksta skaņu režisors un producents ir Edgardo Vertanesjans.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!