Latvijas mūzikā debitē Evijas Vēberes skolniece Emīlija

© Elizabete Dzeina Rubene

Ar dziesmu “Augustā” plašākai publikai sevi pieteikusi jaunā dziedātāja un dziesmu autore Emīlija. Dziesmu producējis grupu “The Sound Poets” un “Pienvedēju Piedzīvojumi” mūziķis Pēteris Lunde.

Emīlija savas dziesmas raksta pati un par savu stilu sauc indīpopu. Šobrīd viņa studē Ventspils Mūzikas vidusskolas džeza nodaļā un paralēli sadarbojas ar Agnesi Rakovsku mūzikas menedžmenta platformā “Zvaigznājs”. “Satiku Emīliju Ventspils Mūzikas vidusskolā un pirmajā nodarbībā vaicāju, vai viņa raksta dziesmas. Emīlija atbildēja, ka nē. Bet teica, ka uz nākamo nedēļu kaut ko atnesīs. Beigu beigās Emīlija uz katru stundu nesa pa jaunai dziesmai, reizēm pat divām, bet pusgadu vēlāk viņa jau spēlēja savu solo koncertu, kura programmā bija tikai orģinālmūzika. Man kā Emīlijas skolotājai bija ļoti iedvesmojoši piedzīvot viņas radošo garu, neizsmeļamās darba spējas un būt klātesošai mirklī, kad no mazas meitenes izaug skaista jauniete, kurai ir ļoti daudz ko teikt caur gaumīgām, prātā paliekošām dziesmām,“ stāsta Evija Vēbere, viena no pirmajām Emīlijas skolotājām.

“Emīlija rada ļoti nopietnas un pieredzējušas mākslinieces iespaidu, neskatoties uz to, ka viņai ir tikai 17 gadi. Mani ļoti pārsteidza viņas emocionālā brieduma pakāpe un izteiksmes valoda, šķiet, Emīlijai ir sena dvēsele. Man ir liels prieks, ka mūsu popmūzikas skatuvi papildinās saturiski vērtīgs notikums - dziesma “Augustā”, “ pauž Agnese Rakovska.

“Mani uzrunāja Agnese ar lūgumu noproducēt Emīlijas dziesmu. Iepriekš par Emīliju nezināju un nebiju viņu dzirdējis. Pāris reizes noklausījos demo ierakstu un tad, pēc sava ikrīta rituāla - kafijas krūzes, sāku darbu. Vispirms ļāvu “Augustā” skanēt galvā, tad piesēdos pie klavierēm un ļāvos savām sajūtām. Likās, ka šeit pats svarīgākais ir izcelt Emīlijas lielisko balsi. Kad satiku Emīliju studijā, biju patīkami pārsteigts, cik raiti ar viņu var sastrādāties. Emīlija ir talantīga meitene, un, ja turpinās radīt mūziku, mēs noteikti vēl daudz dzirdēsim par viņu,“ pirmajos iespaidos par jauno dziedātāju dalās Pēteris Lunde.

Izklaide

Līdz 6.oktobrim Latvijas Nacionālajā dabas muzejā ir skatāma "Lielā sēņu izstāde 2024". Šoruden sēņu izstāde pirmoreiz norisināsies, godinot sēņošanas tradīcijas iekļaušanu Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Izstādē sēnes sakārtotas dažādās grupās - ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās.

Svarīgākais